تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

کاهش ساعات درسی پایه دوازدهم به کجا رسید؟ | دوازدهمی ها چند روز به مدرسه میروند؟

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 

جهت مشاوره  برنامه ریزی کنکور 98 و پایه دوازدهم می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

ساعات درسی دوازدهمی ها

کاهش ساعات درسی پایه دوازدهم - دوازدهمی ها چند روز و چند ساعت مدرسه می روند

  یکی از مهمترین مسائل مدارس برای دانش آموزان و والدین مساله برنامه حضور در مدرسه و ساعات رفت و آمد فرزندشان است. این مساله در مقطع دبیرستان دلیلی متفاوت از مقطع دبستان دارد.

  ساعات درسی دبیرستان بخاطر رقابت شدید در آزمون کنکور سراسری از آن جهت مهم است که ساعت درسی زیاد باعث کاهش سطح یادگیری و تسلط بچه ها به درس و فرسایشی شدن کلاسهای دبیرستان می شود. و البته ساعت درسی کم باعث عقب افتادن بچه ها از دانش آموزان مدارس دیگر می شود. و با وجود رقابت سنگین کنکور سراسری باعث عواقب بدتری برای آینده ی تحصیلی و شغلی خواهد بود. به همین خاطر در اکثر مدارس پیش دانشگاهی دانش آموزان روز چهارشنبه را نیز علاوه بر پنجشنبه ها تعطیل بودند.

  با توجه به افزایش موسسات آموزشی خصوصی که مجوز پیش دانشگاهی گرفته اند در سال های اخیر شاهد هستیم که دانش آموزان زیادی به جای مدرسه به این موسسات رفتند و برنامه مطالعه درسی خود را طبق برنامه موسسه تنظیم کردند. همینطور مدارسی هستند که درسهای سال پیش دانشگاهی را تا پایان اسفند ماه تمام می کردند و برنامه دانش آموزان را برای مطالعه کنکور آزاد می کردند. روزهای مدرسه تا پایان اسفند ماه بود و تعطیلی پیش دانشگاهی برای دانش آموزان از اول فروردین شروع می شد.

 

 

اخبار کاهش ساعت درسی مدارس

امسال با ایجاد پایه دوازدهم یکی از مهمترین سوال ها که مرتبا از منابع اخبار آموزش و پرورش درباره پایه دوازدهم پرسیده می شود این است که دوازدهمی چند روز در هفته به مدرسه می روند و هر روز چند ساعت در مدرسه می مانند. درباره ساعت درسی پایه دوازدهم ابتدا زمان 24 ساعت در هفته و مشابه پیش دانشگاهی که چند روز تعطیلی در هفته داشتند اعلام شد و گفته شد که یازده ساعت کاهش ساعات درسی دوازدهم نسبت به برنامه درسی رسمی مدرسه در اختیار خود مدارس خواهد بود و مدارس می توانند برخی دروس را بصورت خود خوان اجرا کنند.

 

تکلیف نهایی کاهش ساعات درسی پایه دوازدهم

اما در نهایت تصمیم نهایی آموزش و پرورش در 31 شهریور این شد که کاهش ساعت هفتگی درسی در پایه دوازدهم انجام نشود و دانش آموزان دوازدهمی مدت 35 ساعت در هفته به مدرسه بروند که احتمالا پایه دوازدهمی ها روز پنجشنبه را هم باید به مدرسه بروند. . و فقط مدارس مجاز هستند که برنامه کلاسی را به نحو خاصی برای تجمیع ساعت های درسی تغییر دهند.

  تصمیم مهم دیگری که در آخرین اخبار اعلام شده است این است که مدارس حق اختیاری کردن حضور در کلاس را ندارند و مانند پایه های دیگر حضور در کلاس برای دانش آموزان دوازدهمی اجباری خواهد بود و سال آخری ها حق غیبت از کلاس را ندارند.

 

  • اخبار جدید تر درباره برنامه درسی دوازدهمی ها و تغییرات پایه دوازدهم در ادامه این خبر اضافه خواهد شد.

 

جهت مشاوره برنامه ریزی کنکور 98 و پایه دوازدهم می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاع سریع از تغییرات پایه دوازدهم و کنکور 98، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

آدرس کانال مشاوره تحصیلی

 

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو 2029 با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


 

مطالب مرتبط :

انتخاب رشته کنکور 98 سراسری و آزاد
تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری
انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 98
منابع کنکور سراسری 98


 

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029