تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

ضرایب جدید پذیرش در آزمون دکتری 98 اعلام شد 🔔

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

جهت مشاوره آزمون دکتری و مصاحبه پذیرش دکتری می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98-

پذیرش در مقطع دکتری ناپیوسته دانشگاه ها، تابع شیوه تحصیلی دوره دکتری می باشد. در پذیرش دوره دکتری، قسمت سنجش با آزمون دکتری اهمیت زیادی دارد. معمولا آزمون، بالاترین ضریب تاثیر را در بین عوامل موثر بر پذیرش و قبولی دوره دکتری دارد. طبق اعلام مشاور سازمان سنجش، برای پذیرش سال 98 مقطع دکتری ناپیوسته، آزمون دکتری برای سنجش داوطلبان برگزار خواهد شد. همچنین ضرایب تاثیر بخشهای مختلف موثر در پذیرش دکتری ناپیوسته سال 98 نیز اعلام شد.

جزئیات شرایط پذیرش دکتری در سال 98

توضیح سازمان سنجش، بر اساس قانون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهت سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. و بر اساس آیین‌نامه اجرایی آن برای پذیرش دانشجوی دکتری از داوطلبان تحصیل در موسسات دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد، این افراد در سال ۹۸ باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

شرایط پذیرش دوره دکتری در سال 98 بسته به شیوه تحصیلی دوره دکتری متفاوت می باشد. شرایط کامل در دفترچه ثبت نام آزمون دوره دکتری در زمان ثبت نام آزمون اعلام خواهد شد. اما درباره شرایط رقابت قبولی در دوره های دکتری باید گفت دو شیوه “آموزشی-پژوهشی” و شیوه “پژوهش محور” دارای شرایط متفاوتی هستند.

موارد موثر در پذیرش دکتری و ضرایب هر معیار

ضرایب موارد موثر در سنجش و پذیرش آزمون دکتری برای هر کدام از شیوه های تحصیلی دوره دکتری شامل دو شیوه “آموزشی-پژوهشی” و شیوه “پژوهش محور” به شرح زیر است :

 1. معیار های سنجش و پذیرش دوره دکتری ناپیوسته آموزشی پژوهشی 

  •  آزمون متمرکز (50 درصد)
  •  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
  •  مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)
 2. معیار های سنجش و پذیرش دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور

  •  آزمون متمرکز (30 درصد)
  •  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
  •  مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)
  •  تهیه طرح واره (20 درصد)

آزمون متمرکز دوره دکتری ناپیوسته، آزمون سراسری خواهد بود و سازمان سنجش آن را طبق روال سال 97 در سال 98 برگزار خواهد کرد. درصد های جدول آیین نامه امتیاز دهی در مصاحبه دکتری 98 سراسری و آزاد نیز در زمان آزمون دکتری 98 منتشر خواهد شد.

برای اطلاع از زمان دقیق شروع ثبت نام آزمون دکتری، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

مواد و منابع آزمون دکتری 98 و ضرایب

آزمون دکتری ورودی دوره دکتری نا پیوسته، طبق اعلام سازمان سنجش، برای سال 98 شامل مواد امتحانی و منابع آزمون زیر می باشد که هر کدام ضرایب مخصوص خود را دارا است:

 •  آزمون زبان                                                              : ضریب 1 در آزمون دکتری
 •  آزمون استعداد تحصیلی                                           : ضریب 1 در آزمون دکتری
 •  آزمون دروس تخصصی کارشناسی یا کارشناسی ارشد : ضریب 4 در آزمون دکتری

تمام دانشگاه های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، موسسات غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجوی دکتری باید از آیین نامه فوق پیروی کنند.

برخی شرایط اولیه برای شرکت در آزمون دکتری 98

افرادی می توانند در آزمون ورودی دکتری 98 شرکت کنند که در سال 97 در دوره های روزانه دکتری قبول نشده باشند. و گرنه در صورت شرکت در آزمون، مجاز به ثبت نام نیستند و از آزمون سال بعد هم محروم می شوند. و افرادی که در آزمون دکتری 98 قبول شوند به شرطی اجازه ثبت نام دارند که زمان فارغ التحصیلی شان قبل از پایان شهریور 1398 باشد.

 

جهت مشاوره آزمون دکتری و مصاحبه پذیرش دکتری می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

برای اطلاع از زمان دقیق شروع ثبت نام آزمون دکتری، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو 2029 با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

– آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری
– جدول امتیاز دهی مصاحبه دکتری
– دانلود سوالات کنکور ارشد 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98
– انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

 


مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029