تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

زمان برگزاری کنکور 98 تغییر می‌کند

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 

جهت مشاوره  برنامه ریزی کنکور 98 و پایه دوازدهم می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس انتخاب رشته آرمان، مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

تاریخ زمان برگزاری کنکور سراسری 98 تغییر می کند

تاریخ برگزاری آزمون های مختلف در ایران از گذشته معمولا تاریخ ثابتی نبوده و تابع تغییرات مدیریتی یا برنامه ریزی سازمان های برگزار کننده آزمون، و همچنین تحت تاثیر تغییرات مناسبتی در تقویم سالانه می باشد. همچنین آزمون هایی که معمولا باید در آخر هفته برگزار شوند، دارای تغییرات زمان برگزاری چند روزه در ایران می باشند. مانند کنکور سراسری ورود به دانشگاه ها در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری.

 

زمان حدودی برگزاری کنکور سراسری چه روزی است؟

برای اعلام یک زمان به عنوان زمان تقریبی روز برگزار شده آزمون سراسری، با بررسی سابقه چندین ساله کنکور، تاریخ حدود نیمه اول تیر ماه هر سال را می توان در جواب این سوال اعلام کرد. اما با بررسی دقیق تر می توان یک برنامه تخمینی برای روزهای آزمون برای کنکور ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان اعلام کرد.

 

تغییرات اخیر در زمان برگزاری کنکور

با تجمیع آزمون سراسری سازمان سنجش و آزمون ورودی دانشگاه آزاد در یک آزمون چند سال باعث تغییر در تاریخ سالیانه برگزاری کنکور شد. در سال های اخیر (سال 94، 95 و 96) با همزمان شدن روزهای کنکور سراسری با ایام ماه رمضان، سازمان سنجش مقداری زمان برگزاری کنکور را در ماه خرداد و تیر جابجا کرد که تا جای ممکن زمان آمادگی و شرکت در کنکور دانش آموزان در ماه رمضان نباشد. با تغییر تطابق این ماه با فصل برگزاری کنکور، روز برگزاری آزمون به زمان قبلی خود باز خواهد گشت.
ضمنا در سال 97 با تغییر پایه سال آخر تحصیلات متوسطه که حذف پیش دانشگاهی و جانشین شدن پایه دوازدهم است، بخاطر بیشتر بودن امتحانات نهایی پایه دوازدهم، اعلام شده است که به احتمال زیاد زمان کنکور 98 به نیمه دوم تیرماه منتقل می شود.

 

آیا برنامه دقیق برای زمان برگزاری وجود دارد؟

با توضیحات داده شده و بررسی دقیق برنامه های گذشته برای تاریخ برگزار شدن آزمون سراسری سازمان سنجش، می توان زمانبندی جدول انتهای این مطلب را بعنوان زمانبندی اولیه برای کنکور سال 98 اعلام کرد. دقت کنید که کنکور های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان معمولا در دو روز پنجشنبه و جمعه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شوند. و به ندرت اتفاق افتاده که برنامه این 5 آزمون در سه روز هم انجام شده است مثل سال 93. این تفاوت زمانی کنکور گروه های آزمایشی به این خاطر است که دانش آموزان در صورت تمایل در دو یا چند کنکور شرکت کنند.

 

زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور و زمان انتخاب رشته سراسری و آزاد

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و زمان انتشار کلید سوالات، معمولا یک ماه بعد یعنی اوایل مرداد ماه می باشد. این تاریخ، زمان شروع مهلت انتخاب رشته می باشد. دقت کنید که دفترچه های انتخاب رشته 4 روز قبل از اعلام درصد های شما منتشر خواهد شد.

نکته مهم پس از برگزاری کنکور، زمان انتخاب رشته می باشد. در مجموع شما 5 هفته فرصت دارید تا با محاسبه درصد کنکور و تراز کنکور خود، بتوانید تخمینی از رتبه خود داشته باشید و در نتیجه رشته محل ها را با واقع بینی انتخاب کنید.

 

جهت مشاوره و برنامه ریزی کنکور 98 و پایه دوازدهم می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس انتخاب رشته آرمان، مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

 

زمان طلایی انتخاب رشته و تخمین رتبه

شما همین زمان هایی که بین مراحل مختلف وجود دارد را اگر با هوشمندی و دقت استفاده نکنید و مثلا بعد از برگزاری آزمون سراسری تا زمان شروع انتخاب رشته، کاری انجام ندهید درواقع زمان انتخاب رشته بهتر را از دست داده اید.

چه بسیار دانش آموزانی که حتی قبل از حضور در جلسه آزمون سراسری، با توجه به برآورد واقع بینانه خود از درصد های احتمالی نتیجه کنکور، شروع به انتخاب رشته و تحقیق درباره رشته های مختلف و دانشگاه ها و شهر های مختلف می کنند تا بین علایق خود اولویت بندی بهتر و واقع بینانه تری داشته باشند. و ضمنا با تحقیق درباره تخمین رتبه بر اساس درصد های خود در کنکور، رشته ها و محل های بدون شانس قبولی را از بین تعداد زیاد انتخاب رشته خود حذف کنند.

شاید فکر کنید همین که برگه انتخاب رشته کنکور 98 را از رشته های مورد علاقه تان پر کنید بهترین روش انتخاب رشته خواهد بود، اگر شما انتخاب رشته 98 خود را با واقع بینی انجام ندهید 150 ردیف برگه انتخاب رشته کنکور 98 شما پر خواهد شد از کد رشته محل هایی که در واقع شانسی برای قبولی در آنها ندارید و اگر آنها را از برگه انتخاب رشته خود کنار می گذاشتید، جای بیشتری برای نوشتن رشته محل هایی داشتید که هم جزو علائق شما بوده و هم به احتمال زیاد در آنها قبول می شدید.

 

شما می توانید از خدمات انتخاب رشته تلفنی به عنوان خدمات سریع و با هزینه پایین و جایگزین انتخاب رشته های نامطمئن و گران استفاده نمائید.

 

 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98

 پس از مهلت انتخاب رشته ها توسط داوطلبان، نتایج نهایی کنکور سراسری 98 (نتایج قبولی در رشته محل) نیز در اواسط ماه شهریور سال 98 از طریق سایت سنجش قابل دسترسی می باشد.

 

 

زمان تخمینی برگزاری کنکور 98 پنج گروه آزمایشی

زمان کنکور سراسری ریاضی و فنیصبح پنجشنبه        20 تیر 98
آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانیصبح پنجشنبه        20 تیر 98
آزمون گروه آزمایشی هنربعد از ظهر پنج‌شنبه 20 تیر 98
آزمون داوطلبان گروه آزمایشی تجربیصبح جمعه        21 تیر ماه 98
آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجیبعد از ظهر جمعه 21 تیر ماه 98

 

 

جدول روزشمار کنکور سراسری سال 98

مهلت دریافت کارت ورود به جلسه 98یکشنبه تا چهارشنبه 15 تیر تا 18 تیر ( 4 روز)
روز برگزاری آزمون سراسری 98 زیر گروه هاپنجشنبه و جمعه 20 و 21 تیر ماه 98
تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور 98نیمه مرداد 98
مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 98نیمه مرداد 98 بمدت 4 تا 6 روز
مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98نیمه مرداد 98 بمدت 7 تا 10 روز
زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 98نیمه شهریور 98

 

 

جهت مشاوره و انتخاب رشته دانشگاه و رشته های با آزمون و بدون آزمون می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس انتخاب رشته آرمان، مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

برای اطلاع از برنامه دقیق پایه دوازدهم و کنکور 98، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

آدرس کانال مشاوره تحصیلی

 

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو 2029 با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


 

مطالب مرتبط :

انتخاب رشته کنکور 98 سراسری و آزاد
تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری
انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 98
منابع کنکور سراسری 98


 

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029