تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

تاثیر معدل در کنکور 98 نظام قدیم و نظام جدید

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 

برای اطلاع از جزئیات تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 می توانید با کارشناسان مشاوره تحصیلی آرمان با تلفن  ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید. (از خط ثابت بدون پیش شماره)

تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98

 

کنکور 98

آزمون رقابت برای ورود به دانشگاه ها در رشته محل های پر طرفدار مثل دانشگاه های شهر تهران، و رشته های حساس مانند پزشکی، داروسازی و… که هنوز با آزمون باقی مانده اند، تحت تاثیر مسائل مختلفی در دست تغییرات متناوب بوده است. کنکور سراسری سال 98 و 99 حاصل تغییرات مختلف از جمله تغییر نظام آموزش و پرورش مدارس، برنامه کمتر شدن تاثیر نمره آزمون در نتیجه نهایی و افزایش تاثیر معدل و رفتن بسوی حذف کنکور، تغییرات وسیع در آمار شرکت کنندگان گروه های آزمایشی مختلف، تمرکز آزمون دانشگاه سراسری سازمان سنجش و دانشگاه آزاد در یک آزمون، … خواهد بود. و برای کنکور سال 99 نیز باید منتظر تغییرات بیشتری باشیم.

سرنوشت کنکور 98

  تغییرات مختلف و سریع و از سوی دیگر افزایش زیاد اخبار و کانال هایی که هر روز خبر جدید و مبهمی را منتشر می کنند، باعث شد تا سوالاتی برای دانش آموزان بخصوص پایه یازدهم ایجاد شود که آیا کنکور 98 حذف خواهد شد؟ آیا کنکور 98 برگزار میشود؟ برگزاری کنکور 98 چگونه خواهد بود؟ مقدار تاثیر نمره و معدل در کنکور 98 تغییر کرده است؟ در هر صورت خبر های قطعی تر درباره آزمون سراسری 98 از روزهای پایانی اعلام نتایج کنکور ها و دانشگاه ها آغاز شد. کنکور 98 برگزار می شود.

کنکور 98 چگونه خواهد بود؟

 با رسیدن دانش آموزان نظام جدید به پایه دوازدهم، هنوز برخی از مدارس در حال ارائه نظام قدیم تحصیلی ( دبیرستان و دیپلم سه ساله و پیش دانشگاهی ، متفاوت با نظام قدیم چهار ساله) هستند. در نتیجه دو دسته از دانش آموزان با منابع درسی کنکور متفاوت به جلسه کنکور سراسری 98 می روند. طبق اعلام شهریور ماه سازمان سنجش که برگزار کننده کنکور سراسری می باشد، کنکور 98 در دو دسته جداگانه برگزار خواهد شد. یعنی یک آزمون برای دوازدهمی های نظام جدید برگزار می شود، و یک آزمون جداگانه برای فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی برگزار خواهد شد. البته دیپلم فنی و حرفه ای ها (و کاردانش) هم می توانند در کنکور سراسری 1398 شرکت کنند.

 

برای اطلاع از جزئیات تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 و مشاوره تحصیلی می توانید با کارشناسان مشاوره تحصیلی آرمان با تلفن  ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید. (از خط ثابت بدون پیش شماره)

 

برای اطلاع از زمان دقیق شروع تکمیل ظرفیت، انتخاب رشته و اعلام نتایج، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

تاثیر معدل در کنکور 98 چگونه است؟

مقدار تاثیر معدل در کنکور 98 با اثر سوابق تحصیلی در کنکور اصولا متفاوت می باشد. تاثیر معدل کل دیپلم و تاثیر معدل کتبی دیپلم فقط در انتخاب رشته بدون دوره آزمون سازمان سنجش مطرح است. در واقع معدل دیپلم تاثیر مستقیم در آزمون سراسری ندارد و تاثیر مستقیم معدل در رشته های بدون کنکور است.

تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 98 به چه شکل است؟

   مطابق آیین نامه سازمان سنجش، نمرات امتحان نهایی دبیرستان شما با ضرایب مختلف در نتیجه آزمون سراسری موثر خواهد بود. مقدار تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 نسبت به سال 97 تغییر کرده است. مقدار تاثیر سوابق تحصیلی و دیپلم در نتایج کنکور 98 حداکثر 30 درصد خواهد بود. 20 درصد از این تاثیر قطعی و برای همه شرکت کنندگان کنکور می باشد. 10 درصد بقیه تاثیر سوابق در صورت امکان تاثیر مثبت در نمره نهایی کنکور اعمال می شود.

 تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 98 برای دیپلمه های نظام جدید 6-3-3 و نظام قدیم فرق دارد.

 

تاثیر معدل در کنکور 98 نظام قدیم

  تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور برای دیپلمه های 4 رشته ریاضی فیزیک، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی که دیپلم نظام قدیم خود را قبل از سال 98 (بین سال 84 تا 97) گرفته اند و همه یا بعضی از امتحانات را به شکل امتحان نهایی کشوری داده اند، سوابق تحصیلی آنها از دیپلم سال سوم شان، به اندازه حداکثر 25 درصد تاثیر دارد و تاثیر آن به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب کنکور است. همینطور افرادی که دارای دیپلم پیش دانشگاهی نظام قدیم در 4 رشته بالا یا رشته هنر هستند که در بهار یا تابستان 91 یا بعد از آن دیپلم پیش دانشگاهی را گرفته اند و امتحانی را به شکل نهایی کشوری داده اند نمرات آن دیپلم نظام قدیم برای این افراد حداکثر تا 5 درصد به همان نسبت بالا  در کنکور آنها محاسبه می شود. از این 30 درصد 20 درصد دارای تاثیر قطعی در کنکور و 10 درصد تاثیر مثبت در کنکور است.

 

مقدار دقیق تاثیر سوابق تحصیلی سال سوم و پیش به تفکیک

  مقدار و میزان تاثیر در تاثیر قطعی سوابق، حداکثر 16/67 درصد برای سوابق دیپلم سال سوم و حداکثر 3/33 درصد برای سوابق دیپلم پیش دانشگاهی است. مقدار و میزان تاثیر در تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور نیز، حداکثر 8/33 درصد برای سوابق دیپلم سال سوم و حداكثر 1/67 درصد برای سوابق دیپلم پیش دانشگاهی است.

 

برای اطلاع از جزئیات تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 می توانید با کارشناسان مشاوره تحصیلی آرمان با تلفن  ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید. (از خط ثابت بدون پیش شماره)

 

تاثیر معدل و نمرات در کنکور 98 نظام جدید

  تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور برای دانش آموزان پایه دوازدهم در 4 گروه ریاضی فیزیک، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی که دیپلم نظام جدید خود را در سال 98 گرفته اند و امتحانات پایه دوازدهم را به شکل امتحان نهایی کشوری داده اند، سوابق تحصیلی آنها از دیپلم سال سوم (دوازدهم)، به اندازه حداکثر 30 درصد تاثیر دارد و تاثیر آن به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب کنکور است. از این 30 درصد 20 درصد دارای تاثیر قطعی در کنکور و 10 درصد تاثیر مثبت در کنکور و نمره کل نهایی (تراز کنکور) است.

 

برای اطلاع از زمان دقیق شروع تکمیل ظرفیت، انتخاب رشته و اعلام نتایج، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

 

معدل چند برای کنکور خوبه

معدل کنکور۹۸ اگر با داشتن اطلاعات کنکور 97 قابل دستیابی باشد، باز نشان دهنده این نیست که شرط معدل در کنکور سراسری چگونه است. معدل در کنکور اثر دارد اما هیچ کس نمی تواند ادعا کند که مثلا حداقل معدل برای کنکور پزشکی این عدد است یا شرط معدل لازم برای کنکور پیرا پزشکی چقدر است. با دیدن بسیاری از معدل های کنکور سال های قبل واقعا باید به این سوال که معدل چند برای کنکور خوبه  با تردید نگاه کرد. چون  معدل نفر اول کنکور را اگر در نظر بگیریم اصلا معدل او هرچقدر بوده تاثیر زیادی روی کنکور او نداشته و برای مثال تاثیر معدل نفرات برتر کنکور سراسری تجربی بسیار کم بوده است و بعضی از نفرات اول کنکور معدل خوبی نداشته اند.

معدل های پایین کنکور اصولا به هیچ وجه نمی تواند برای تعیین قبولی یا عدم قبولی در رشته ای خاص مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، یا مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی عمران و یا در کل قبولی در آزمون و مجاز به انتخاب رشته شدن ملاک قرار بگیرد.

معدل در کنکور تاثیر دارد اما اینکه معدل چگونه و چقدر در کنکور تاثیر دارد باید گفت که برخلاف اطلاعات ناقص افراد که معدل دیپلم در کنکور تاثیر دارد باید گفت این نمرات درس ها هستند که در کنکور سراسری تاثیر دارند و معدل در رشته های بدون کنکور تاثیر می گذارد

چگونگی تاثیر معدل و سوابق تحصیلی روی کنکور سراسری در مطلب بالا تا حدی توضیح داده شد. اما جزئیات بیشتری  را در مطلب تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور چگونه محاسبه می شود  برای شما آورده ایم که توصیه می شود آن را مطالعه کنید. در نهایت شما اگر از پایین بودن نمرات خود و تاثیر منفی معدل در کنکور نگران هستید می توانید به گزینه جبران معدل کنکور و ترمیم معدل برای کنکور 98 هم فکر کنید.

 

 

 

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو 2029 با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

– راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
– راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 97
– ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97– تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری
– تخمین رتبه کنکور 97
– تراز قبولی دانشگاه آزاد
– آخرین تراز قبولی با سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد
– انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 97
– سهمیه های انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
– انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97
– انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

 


 

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029