تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

آخرین اخبار پایه دوازدهم

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

جهت مشاوره منابع کنکور 98 و برنامه ریزی کنکور می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس انتخاب رشته آرمان، مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

 

آخرین اخبار پایه دوازدهم - دوازدهمی ها چند روز و چند ساعت مدرسه می روند سال 97-98

  با تکمیل تغییر نظام قدیم مدارس به نظام جدید 6-3-3، از سال 97 شاهد آغاز پایه دوازدهم خواهیم بود. آخرین اخبار تغییرات پایه دوازدهم متوسطه از کاهش ساعات درسی، لیست دروس، امتحانات نهایی و اینکه آیا دوازدهمی ها کنکور دارند را در این خبر می توانید مطالعه کنید. تا اکنون اخبار مختلفی درباره پایه دوازدهم و تغییرات برنامه آن منتشر شده است و برای بسیاری از دانش آموزان اینکه پایه دوازدهم در سال 97-98 چگونه خواهد بود مبهم است.

پایه دوازدهم در سال 98

  نقطه اصلی طرح پایه دوازدهم به سال 91-92 بر می گردد که پایه ششم دبستان ایجاد شد. و این تغییرات نظام جدید به دوره متوسطه رسید. با اضافه شدن پایه ششم پایه پیش دانشگاهی حذف می شود و دانش آموزانی که در آن سال به جای اول دبیرستان دوره اول به کلاس ششم رفتند در نهایت دیگر نیازی به پیش دانشگاهی ندارند.

  در سال گذشته دانش آموز محصل پایه سوم دبیرستان دوره دوم وجود نداشته است. بنابر این امسال نیز پایه پیش دانشگاهی دانش آموز ندارد و بطور کلی پیش دانشگاهی حذف می شود. و در عوض دانش آموزان سال دوم دبیرستان دوره دوم، به پایه سوم دبیرستان یا همان پایه دوازدهم می روند.

  دانش آموزانی که 10 سال درس خوانده و دانش آموز دوم دبیرستان بوده اند. از امسال به پایه دوازدهم وارد می شوند. و تحصیل آنها در این پایه اجباری است. و در سال بعد آن هم می توانند در کنکور شرکت کرده و به دانشگاه وارد شوند. دانش آموزان فنی و حرفه ای، و کاردانش هم که قبلا 11 سال درس می خواندند باید دوازده سال تحصیل کنند.

 

برای اطلاع از برنامه دقیق پایه دوازدهم و کنکور 98، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

تغییر نظام قدیم به نظام جدید

  نمودار زیر گویای تغییر پایه های تحصیلی ششم و دوازدهم (سوم دبیرستان دوره دوم) می باشد. در سال تحصیلی 96-97 پیش دانشگاهی حذف شد. و از سال 91 هر سال پایه هایی که دانش آموزان نظام جدید وارد آن شدند از لحاظ کتب درسی و منابع تغییرات زیادی داشته است. و امسال تغییرات در تمام کتب درسی مدارس کامل می شود. بنابر این منابع درسی کنکور 98 هم برای دانش آموزان نظام جدید به کلی متفاوت خواهد بود.

 

مراحل تغییرات نظام آموزشی مدارس و پایه دوازدهم 98 مراحل تغییرات نظام آموزشی مدارس و پایه دوازدهم 98

 

کاهش ساعات درسی پایه دوازدهم؟

  در مورد مساله کاهش ساعت کلاس درسی برای پایه دوازدهم در سال 98 اغلب دانش آموزان و اولیا هنوز اطلاع درستی ندارند. و سوالی که از مشاوران تحصیلی زیاد پرسیده می شود این است که برنامه پایه دوازدهم چگونه خواهد بود. و این بخاطر این است که مساله کاهش ساعات درسی هفتگی پایه دوازدهمی ها چند بار در چند ماه گذشته در اخبار مصاحبه های مسوولان آموزش و پرورش مطرح شده و هربار با ارائه اخبار پایه دوازدهم به صورت مبهم، باعث سردرگمی دانش آموزان پایه یازدهمی شد. از ابتدا نیز کاهش ساعات درسی منظور نبوده و فقط احتمال غیر حضوری شدن برخی درس ها مطرح شده بود.

  آخرین اخبار پایه دوازدهم در 31 شهریور 97 توسط وزیر آموزش و پرورش اعلام شد. بطحایی اعلام کرد که ساعت تحصیل پایه دوازدهم با شروع مهر 98 به مقدار 35 ساعت در هفته خواهد بود. و کاهش ساعت پایه دوازدهم که قبلا در برخی اخبار اعلام شده بود عملا اجرا نمی شود. و فقط مدارس مجاز هستند که برنامه کلاسی را به نحو خاصی برای تجمیع ساعت های درسی تغییر دهند. پس در پاسخ این سوال که دوازدهمی ها چند ساعت به مدرسه میروند می توان گفت که دوازدهمی ها در مدرسه به طور میانگین 6 ساعت در روز برنامه درسی خواهند داشت. دوره های فنی حرفه ای در پایه دوازدهم تا 40 ساعت برنامه درسی خواهند داشت.

دوازدهمی ها چند روز به مدرسه میروند؟

  تعطیلی دوازدهمی ها به عنوان سال آخر توسط منابع خبری با مقایسه با پیش دانشگاهی به مقدار دو روز در هفته حدس زده می شد. ابتدا با اخبار سال 97 روز چهارشنبه را علاوه بر پنجشنبه تعطیل اعلام کردند. در حال حاضر می توان فقط تعطیلی روز پنجشنبه را برای دوازدهمی ها پیش بینی کرد و با محاسبه ساعت درسی 8 تا 3 بعد از ظهر می توان انتظار داشت که در هفته دوازدهمی ها 5 روز به مدرسه بروند.

 

جهت مشاوره منابع کنکور 98 و برنامه ریزی کنکور می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناس انتخاب رشته آرمان، مشاوره تحصیلی الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

امتحانات پایه دوازدهم

  با تغییر نظام آموزشی که یک پایه به پایه های دانش آموزان اضافه شده است و دوره پیش دانشگاهی نیز حذف شده، تغییرات دیگری را نیز شاهد خواهیم بود. دانش آموزان دوازدهمی امتحانات نهایی خواهند داشت که در 8 الی 10 درس امتحان نهایی برگزار خواهد شد.

آیا دوازدهمی ها کنکور دارند؟ تاریخ کنکور 98

  با وجود برنامه حذف تدریجی کنکور و پر رنگ شدن سوابق تحصیلی، باید بدانید که در سال 97-98 دانش آموزان دوازدهمی ها کنکور دارند و البته فاصله زمانی امتحانات نهایی با کنکور سراسری 98 افزایش خواهد یافت به این شکل که امتحانات نهایی در اوایل خرداد 98 و کنکور سراسری نظام جدید در نیمه دوم تیر 98 برگزار خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از برنامه دقیق پایه دوازدهم و کنکور 98، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو ۲۰۲۹ با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

اهمیت تست زنی
راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 98
راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98
– تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری
– تخمین رتبه کنکور 97
– تراز قبولی دانشگاه آزاد
– آخرین تراز قبولی با سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد
– انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 98
– سهمیه های انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 

 


مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029