تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

کنکور انسانی 98 نظام قدیم | منابع درسی و حذفیات، ضرایب و بودجه بندی کنکور

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 

جهت برنامه ریزی کنکور انسانی 98 و مشاوره تحصیلی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 


 

 

منابع درسی کنکور سراسری انسانی 98 - حذفیات کنکور انسانی نظام قدیم 98- ضرایب و بودجه بندی کنکور 98 انسانی  با افزایش سالانه شرکت کنندگان کنکور (بجز گروه ریاضی)، رشته انسانی در سال های اخیر با بیشترین افزایش مداوم تعداد علاقه مندان مواجه شده است. زمینه های مختلف وابسته به علوم انسانی در کشور با سرعت زیاد در حال رشد است. از کاربرد زبان و ادبیات و فرهنگ و هنر گرفته، تا دخالت مسائل حقوقی و قانونی در زندگی و کار افراد، و کاربرد موضوعات جدید مذهبی و سیاسی در برنامه های روزمره مردم در این سال ها. و همچنین افزایش نسبی موقعیت های کاری وابسته به تحصیلات علوم انسانی و مسائل فرهنگی یا سیاسی، رشته های علوم انسانی را با علاقه مندی بیشتری روبرو کرده است.

  رشته حقوق و وکالت همچنان از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی در گروه علوم انسانی است که آینده شغلی نسبتا مناسبی می تواند داشته باشد. همینطور  است درباره رشته حسابداری، که هنوز از رشته هایی است که موقعیت شغلی فراوان و نسبتا خوب دارند. شاید رشته اقتصاد و مدیریت در سال های اخیر با کمی اشباع روبرو شده باشند اما برای مثال رشته گردشگری با توسعه زیاد در سال های اخیر همراه بوده است. رشته های مباحث تئوری و آموزشی در گروه علوم انسانی دارای تنوع زیادی هستند که با استخدام های آموزش و پرورش آینده نسبتا مناسبی در انتظار فارغ التحصیلان این رشته ها خواهد بود.

 

 

منابع درسی عمومی کنکور انسانی 98 نظام قدیم

   در این قسمت از جزئیات کتب منبع سوال برای بخش عمومی کنکور و ضرایب تاثیر هر درس در نمره نهایی کنکور مطلع می شوید. برای هر 5 گروه آزمایشی، درس های عمومی، 4 درس فارسی، عربی، معارف اسلامی (دین و زندگی) و زبان خارجی هستند و ضرایب آنها برای 4 گروه یکسان است. و در گروه انسانی که دو درس ادبیات و عربی تخصصی هستند دارای ضرایب متفاوتی می شوند.
کتاب های مورد استفاده برای طرح سوال کنکور در قسمت دروس عمومی گروه انسانی، کتابهای دین و زندگی مقاطع دوم، سوم و پیش دانشگاهی و کتاب های زبان خارجه سوم و پیش دانشگاهی هستند.

 

ضرایب دروس عمومی در کنکور 98 نظام قدیم

ضرایب دروس عمومی کنکور 98 برای همه گروه های ریاضی ، تجربی، انسانی، هنر و زبان تفاوتی ندارد و یکسان است. این ضرایب معمولا در سال های قبل هم همین نسبت را داشته است. جدول ضرایب تست درس های عمومی در کنکور 98 به صورت زیر است. (عربی و فارسی جزو منابع اختصاصی کنکور انسانی است).

  • ضمنا داوطلبان دارای دیپلم  علوم و معارف اسلامی  که مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اند، درس اصول عقاید و فقه، در سطح اطلاعات علمی مدرک پیش دانشگاهی از رشته فوق، به درس های اختصاصی آزمون این دیپلمه ها اضافه می شود.

 

کتب درس عمومی گروه انسانیضریب در کنکورسال های تحصیلی
معارف اسلامی (دین و زندگی)3دوره پیش دانشگاهی سال 97 و سوم دبیرستان سال 96 و دوم دبیرستان سال 95 – نظام قدیم
زبان خارجی2دوره پیش دانشگاهی سال 97 و سوم دبیرستان سال 96 – نظام قدیم

.جدول منابع درسی عمومی کنکور انسانی 98 نظام قدیم و ضریب درس های عمومی

 

 

 منابع درسی کنکور انسانی 98 نظام قدیم (اختصاصی)

سوال های آزمون اختصاصی گروه آزمایش علوم انسانی برای همه شرکت کنندگان از 8 کتاب ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و همچنین روانشناسی در سطح اطلاعات علمی به ترتیب زیر طرح خواهد شد.

  1. کتاب های ریاضیات پیش دانشگاهی و سالهای سوم، دوم و اول
  2. کتاب اقتصاد کتاب سال دوم
  3. زبان و ادبیات فارسی کتب پیش دانشگاهی و سالهای سوم، دوم
  4. زبان عربی کتب پیش دانشگاهی و سالهای سوم، دوم
  5. تاریخ و جغرافیا کتب پیش دانشگاهی و سالهای سوم، دوم
  6. علوم اجتماعی کتب پیش دانشگاهی و سالهای سوم، دوم
  7. فلسفه بر اساس کتب پیش دانشگاهی و سال سوم
  8. منطق بر اساس کتاب سال سوم
  9. روانشناسی کتاب سال سوم

ضرایب دروس در کنکور انسانی 98 نظام قدیم، دروس اختصاصی

  تست های کنکور سراسری بر اساس مباحث کتاب های درسی دبیرستان تنظیم می شوند.

  درست است که همه دانش آموزان علوم انسانی یک سری کتاب مانند بقیه دانش آموزان را مطالعه کرده اند، و تمام شرکت کنندگان کنکور انسانی سال 98 سوالاتی یکسان از کتاب های درسی یکسان را در جلسه کنکور جواب می دهند، اما در نهایت با توجه به اینکه چه رشته ای یا چه رشته هایی را برای قبولی انتخاب خواهد کرد، نمره کنکور آنها با ضرایب متفاوتی برای تست های هر درس آزمون سراسری محاسبه خواهد شد.

  یعنی مثلا در یک انتخاب رشته و در یکی از رشته های انتخاب شده، درسی که اصلا به آن رشته ارتباط ندارد، در محاسبه نمره کنکور نقش ندارد و ضریب آن صفر خواهد بود.

  در ادامه اسامی رشته های گروه انسانی در 5 زیر گروه را آورده ایم و در جدول ضریب، مقدار  تاثیر درس ها در نتیجه کنکور را نشان داده ایم.

 

 

کتب دروس اختصاصی گروه انسانیضریب محاسبه
نمره رقابت در
رشته های زیر گروه 1
ضریب محاسبه
نمره رقابت در
رشته های زیر گروه 2
ضریب محاسبه
نمره رقابت در
رشته های زیر گروه 3
ضریب محاسبه
نمره رقابت در
رشته های زیر گروه 4
ضریب محاسبه
نمره رقابت در
رشته های زیر گروه 5
ریاضیات24433
اقتصاد12322
فارسی42222
عربی41111
تاریخ و جغرافی11311
علوم اجتماعی13223
فلسفه و منطق31122
روانشناسی12133

 

 

رشته های پنج زیر گروه کنکور علوم انسانی 98

رشته های زیر گروه اول گروه انسانی

 

در زیر گروه اول، درس های فارسی و عربی، بالاترین تاثیر را دارند و تاثیر این درس ها نیز بیشتر در این زیر گروه است

مقطع کارشناسی:

آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و مذاهب، الهیات و معارف اسلامی، ایران‌شناسی، تربیت مربی عقیدتی سیاسی، حقوق، دبیری الهیات و معارف اسلامی، دبیری زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، مترجمی زبان عربی، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و مدیریت.

رشته های زیر گروه دوم گروه انسانی

 

در زیر گروه دوم، درس های ریاضیات و علوم اجتماعی، بالاترین تاثیر را دارند.

مقطع كارشناسی:

 امنیت اطلاعات، امنیت بین‌الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، حفاظت اطلاعات، دبیری علوم‌ اجتماعی، روزنامه‌نگاری، ضد تروریسم، علوم اجتماعی، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم فنی امنیت

رشته های زیر گروه سوم گروه انسانی

 

در زیر گروه سوم، درس های ریاضی، اقتصاد، تاریخ و جغرافی بالاترین تاثیر را دارند.

مقطع كارشناسی:

اقتصاد اسلامی، امنیت اقتصادی، حسابداری، خبرنگاری، روابط عمومی، علوم اقتصادی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت جهانگردی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت هتلداری، مدیریت و بازرگانی دریایی

رشته های زیر گروه چهارم گروه انسانی

 

در زیر گروه چهار، درس های ریاضی و روانشناسی، بالاترین ضریب تاثیر را دارند.

مقطع کارشناسی:

آماد، باستان‌شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، دبیری تاریخ، دبیری جغرافیا، زبان‌شناسی، علوم انتظامی، علوم سیاسی، کارتوگرافی

رشته های زیر گروه پنجم گروه انسانی

 

در زیر گروه چهار، درس های ریاضی، علوم اجتماعی و روانشناسی، بالاترین ضریب تاثیر را دارند.

مقطع کارشناسی:

 آموزش ابتدایی، آموزش تربیت بدنی، راهنمایی و مشاوره گرایش فعالیت‌های پرورشی، روان‌شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مددکاری اجتماعی، مربیگری ورزشی، مطالعات خانواده

 

جهت برنامه ریزی کنکور انسانی 98 و مشاوره تحصیلی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 


 

 

بودجه بندی کنکور انسانی 98 نظام قدیم

  بودجه بندی یکی از مهم ترین فاکتور های برنامه ریزی برای کنکور و مطالعه دروس می باشد. بودجه بندی در کنکور یعنی چه و چه مفهومی دارد؟ بودجه بندی در کنکور سراسری، مفهوم تقریبا مشابهی با ضرایب تاثیر دروس در کنکور سراسری دارد. و به معنی اولویت بندی حدودی برای اهمیت  مباحث هر درس  و لزوم مقدار تسلط بر هر کدام بخاطر تاثیر متفاوت هر مبحث در نمره نهایی کنکور است. معنای ساده بودجه بندی کنکور ، اطلاع از آمار و تعداد تقریبی تست هایی است که در هر درس از هر مبحث آن کتاب درسی در سوالات کنکور طرح خواهد شد.

  طبیعی است که اطلاع از بودجه بندی کنکور می تواند کمک زیادی به داوطلبان برای برنامه ریزی بهتر کند. (علامت * به این معناست که از مبحث موردنظر سؤال ترکیبی طرح شده است به عنوان مثال  *1+2 یعنی دو سؤال به‌‌صورت خاص و یک سؤال ترکیبی از این مبحث طرح شده است.)

 

بودجه بندی دروس عمومی کنکور انسانی ( کنکورهای 91 تا 97)

بودجه‌بندی ادبیات (رشته انسانی) در کنکور سراسری انسانی سال‌های 91 تا 97.

بودجه بندی ادبیات فارسی کنکور انسانی کلیک برای مشاهده بزرگتر

 

بودجه‌بندی عربی (رشته انسانی) در كنكور سراسری انسانی سال‌های 91 تا 97

بودجه‌بندی دین و زندگی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 91 تا 97

 

بودجه‌بندی زبان انگلیسی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 91 تا 97

 


 

بودجه بندی دروس اختصاصی کنکور انسانی (کنکورهای 90 تا 97)

بودجه‌بندی ریاضی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

 

بودجه‌بندی اقتصاد در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97 

 

 

بودجه‌بندی ادبیات اختصاصی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

 

بودجه‌بندی عربی اختصاصی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

 

بودجه‌بندی تاریخ در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

 

بودجه‌بندی جغرافیا در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

 

بودجه‌بندی علوم‌اجتماعی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 92 تا 97

 

 

بودجه‌بندی فلسفه و منطق در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

 

بودجه‌بندی روان‌شناسی در كنكور سراسری انسانی سال‌های 90 تا 97

 

جهت برنامه ریزی کنکور انسانی 98 و مشاوره تحصیلی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 


 

لیست حذفیات کنکور  98

در جداول زیر لیستی کامل از حذفیات رشته های مختلف در کنکور سراسری ۹۷ آورده شده است. هر ساله حذفیات کنکور سراسری به صورت یکسان بوده است اما از جایی که در حال حاضر لیست دقیقی از حذفیات کنکور ۹۷ منتشر نشده است.جهت راهنمایی شما عزیزان فعلاً در حال حاضر حذفیات کنکور ۹۶ را قرار داده ایم.

 

(1) 

حذفیات دروس عمومی کنکور سراسری از کتاب های دبیرستان

نام کتاب درسیپایهحذفیات درس
قرآن و تعلیمات دینی (دین ‌و زندگی ۲)دوم–  فعالیت‌ها شامل: نمونه یابی در صفحه ۱۱ – خودکاوی در صفحات ۸۹ ، ۹۰ و ۱۱۸ – مقایسه در صفحه ۹۱ – ذکر نمونه‌ها در صفحات ۱۰۶، ۱۱۷ و ۱۲۹ – تطبیق در صفحات ۱۱۹ و ۱۵۱ – همفکری در صفحه ۱۲۸ – تفکر در آیات در صفحه ۱۳۰- بررسی در صفحات ۱۳۱، ۱۶۷ و ۱۸۰ ۲- پیشنهادها در صفحات ۱۴، ۲۸ تا ۳۱، ۴۱، ۵۹، ۶۷، ۷۵، ۸۳، ۱۰۹، ۱۲۳، ۱۳۳، ۱۴۳، ۱۵۹، ۱۸۷ و ۱۸۹ ۳- یادآورها در صفحات ۲ تا ۳، ۱۰۱ و ۱۱۱ ۴- شعر صفحه ۱۵ ۵- پاورقی­ های کتاب ۶- ترجمه ­هایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است. ۷- گام‌ها در صفحات ۲۷، ۴۷، ۹۷، ۱۰۸، ۱۲۳، ۱۴۲، ۱۵۸، ۱۷۳ و ۱۸۸ ۸- بیشتر بدانیم در صفحات ۲۳، ۲۵ تا ۲۷، ۵۷ تا ۵۸، ۹۳ تا ۹۶، ۹۹، ۱۲۰ تا ۱۲۲، ۱۴۱ تا ۱۴۲، ۱۵۳ تا ۱۵۷، ۱۷۱تا ۱۷۲، ۱۸۵ تا ۱۸۶  ۹- مطالب نوشته شده در کادر آبی: صفحات ۸ تا ۱۱و ۱۹ تا ۲۱ و ۳۹ تا ۴۰
قرآن و تعلیمات دینی ۳ (دین و زندگی ۳)سوم۱- فعالیت‌ها شامل: بررسی در صفحات ۱۵، ۳۰، ۱۰۲، ۱۷۶ , ۱۹۰، ۲۰۲، جست‌وجو در صفحه ۳۹ راه حل در صفحه ۱۹۲ شناسایی عوامل در صفحه ۲۰۳ تطبیق در صفحات ۴۲، ۴۴، ۸۸، ۱۳۹ خودارزیابی در صفحات ۱۱۳، ۱۶۱، ۱۷۸ مقایسه در صفحه ۱۲۰ اندیشه در صفحه ۱۳۸ طبقه‌بندی در صفحه ۱۸۹ ۲- برای مطالعه‌ها : در صفحات ۱۵ تا ۱۶، ۲۸ تا ۲۹، ۳۳، ۳۴ تا ۳۵، ۴۱، ۴۴ تا ۴۶، ۵۶ تا ۵۷، ۶۵ تا ۶۶، ۷۸، ۹۰ تا ۹۱، ۹۲، ۹۹، ۱۰۱ تا ۱۰۲، ۱۲۰ تا ۱۲۱، ۱۲۶ تا ۱۲۹، ۱۴۰، ۱۵۰، ۱۶۲ تا ۱۶۳، ۱۷۴، ۱۸۱ تا ۱۸۲، ۱۹۲ تا ۱۹۵، ۲۰۵، ۲۰۷ تا ۲۱۲ ۳- پیشنهادها : در صفحات ۳۵، ۴۷، ۵۷، ۷۲، ۹۳، ۱۰۶، ۱۱۵، ۱۳۱، ۱۴۱، ۱۶۵، ۱۸۳، ۱۹۵ ۴- گام‌ها : در صفحات ۱۸، ۷۱، ۱۰۷، ۱۳۰، ۱۵۱، ۱۶۶، ۲۰۶  ۵- یادآوری‌ها : در صفحات ۶ تا ۷، ۱۵۴، ۱۶۸ تا ۱۶۹ ۶- ترجمه‌هایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است. ۷- پاورقی‌ها
معارف اسلامی (دین و زندگی)پیش دانشگاهی– فعالیت‌ها شامل : – بررسی در صفحات ۲۸، ۵۱ ، ۵۹، ۶۱، ۷۲، ۹۶ – برنامه‌ریزی در صفحه ۶۲ – پیشنهاد در صفحه ۲۰، ۲۹، ۴۰، ۷۷ ,۸۸- ذکر نمونه‌ها در صفحه ۴۷- خود ارزیابی در صفحات ۳۴،۳۶،۶۹، ۷۳-  هم‌اندیشی در صفحات ۹۳ و  ۹۸،  مقایسه در صفحه ۳۳، پیام  آیات در صفحه ۲۴، یادآوری در صفحه۳ ۲- برای مطالعه: در صفحات ۱۰ تا ۱۲، ۱۹ تا ۲۰، ۵۳ تا ۵۴، ۶۳، ۷۵ تا ۷۶، ۹۵، ۹۷ تا۹۸، ۹۹ تا ۱۰۲، ۱۱۰ تا ۱۳۸ ۳- ترجمه‌هایی که در مقابل آیات نوشته شده است. ۴- پاورقی‌ها ۵- کتاب نامه

 

 

 

(2)

حذفیات کنکور 98 انسانی نظام قدیم (دروس تخصصی)

نام کتاب درسی

 

پایه 

 

حذفیات کتاب درس

عربی ۲ رشته ادبیات و علوم انسانی

دوم

در بخش‌های الأضواء القرآنیة و فی رِحابِ نهج البلاغة فقط از آن دسته از کلمات و عبارات استفاده می­ شود که در متن دروس به کار رفته باشد و در انتهای کتاب در بخش واژه نامه نیز درج شده باشد. – واژه‌های جدید در بخش کارگاه ترجمه که در انتهای کتاب درسی در بخش واژه نامه وجود ندارند؛

عربی ۳ رشته ادبیات و علوم انسانی

سوم

بخش‌های الصُوَرُ الجَماليّة فی القرآن الکریم و فی رِحابِ نهج البلاغة و فی ظِلالِ الدُعاء – تشخیص نوع اعلال؛ – تشخیص ماقبل اعلال؛ – تشخیص حروف اصلی در معتلات؛ – ذکر نوع مفعول مطلق در «أیضاً، حقّاً، جیدّاً، شُکراً، سَمعاً و طاعةً، سُبحانَ اللهِ، مَعاذَ اللهِ…»؛ به عنوان نمونه: درس ۷ ص ۷۹ بخش كارگاه شماره ۳ «کلمه کثیراً گاهی در جمله نقش مفعول مطلق را ایفا می‌کند.» – واژه‌های جدید کارگاه ترجمه که در انتهای کتاب درسی در بخش واژه نامه وجود ندارند؛ – بخش ملحقات در انتهای کتاب.

عربی  رشته ادبیات و علوم انسانی

پیش دانشگاهی

– ملحقات جمع سالم – کلیه پاورقی‌ها – درس ۸ ص ۶۷ بخش قواعد دو سطر «و قد یکون العامل اسماً…» تا «بغیر الحق»

 

جهت مطالعه دقیق تر لیست منابع، می توانید مطلب منابع کمک درسی انسانی 98 نظام قدیم را مطالعه نمایید.

 

 

جهت برنامه ریزی کنکور انسانی 98 و مشاوره تحصیلی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاع از برنامه دقیق کنکور 98، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را بروز دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو ۲۰۲۹ با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97
– دانلود سوالات کنکور ارشد 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98
– انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98
راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 98
راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98
– تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری
– تخمین رتبه کنکور 98
– تراز قبولی دانشگاه آزاد
– آخرین تراز قبولی با سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد
– انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 98
– سهمیه های انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 

 مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029