تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تلفن هوشمند مشاوره

کارشناسی ارشد بدون آزمون

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 مشاوره تلفنی با مشاوران تحصیل دانشگاه بدون آزمون

2029 907 909 

تماس از تلفن ثابت

کارشناسی ارشد بدون آزمون

 

  هستند افرادی که بعد از پایان مقطع کارشناسی به دلیل نداشتن فرصت کافی برای مطالعه تمایلی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ندارند. در سال های اخیر مقطع کارشناسی ارشد به دلیل پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های سراسری (روزانه و شبانه) ، آزاد ، غیر انتفاعی ، پیام نور و پردیس های خودگردان در بین فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در ادامه مطلب به شرایط دانشگاه های مختلف برای جذب دانشجو از طریق پذیرش بدون آزمون اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

 

 

کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

  دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد و مدرک فارغ التحصیلان هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارد . برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد چند نکته حائز اهمیت می باشد :

• متقاضیان باید فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشند
• در مقطع کارشناسی دورس معادل سازی شده نداشته باشند
• معدل کل مقطع کارشناسی داوطلبان می بایست بالای 17 باشد
• مدت تحصیل داوطلبان در مقطع کارشناسی نباید از حد مجاز بیشتر طول کشیده باشد . (کارشناسی پیوسته هشت و نیم سال و در کارشناسی ناپیوسته چهارم نیم سال )

 

کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان (سراسری)

  دانشگاه های پذیرنده برای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت عمل می نمایند.

1. ثبت نام دانشجویان معدل ممتاز (رتبه 1 تا 3) در تمامی رشته های مقاطع کارشناسی در دانشگاه محل تحصیل یا در سایر دانشگاه ها از طریق دانشکده های رشته های مورد نظر.
2. پذیرش عمومی برای داوطلبان ممتاز رشته های علوم انسانی که دارای معدل کل بالای 18 و متقاضیان سایر رشته ها که معدل کل ممتاز بالای 17 دارند بر اساس شرایط و ضوابط دانشگاه ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد.

 

فراخوان کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه های مختلف

تعدادی از دانشگاه ها در فواصل مختلف سال از طریق سایت های مربوط به خود فراخوان پذیرش دانشجو بصورت بدون آزمون را اعلام می نمایند . اولویت پذیرش دانشجو برای دانشجویان ممتاز خود این دانشگاه ها می باشد و در مورد سایر متقاضیان نیز با وضع شرایط مختلف مانند شرط معدل اقدام به جذب دانشجو می کنند. دانشگاهای روزانه به دلیل امکانات وسیع تر و ظرفیت بیشتر در صدر جذب دانشجو به این شکل قرار دارند.

 

پذیرش ارشد بدون آزمون پردیس های بین الملل تهران و شریف

این دانشگاه ها هر ساله بر اساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن در رشته های بسیار متنوع از طریق سایت خود اطلاع رسانی و اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند. مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها با اسم و اعتبار دانشگاه تهران و شریف صادر می شود اما محل تحصیل دانشجویان در جزیره کیش می باشد.

 

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029