تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

مشاوره شغلی

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

سایت راهنمایی و مشاوره شغلی آنلاین

یکی از مهمترین مسائل زندگی امروز جامعه ما و یا حتی مهمترین آنها مساله اشتغال است.

 

با وجود افزایش جمعیت جوانان و رکود اقتصادی سالهای گذشته، یافتن شغل تبدیل به مساله ای با استرس و چالش شده است. در کنار آن، با توجه به نوپا بودن بسیاری از سازمان ها و شرکت ها ، و تغییرات مدرن در شرایط کاری در اقتصاد ایران، یافتن شغل مناسب با جایگاه اجتماعی شخص و متناسب با شرایط مهارتی او که مورد علاقه فرد نیز باشد، تبدیل به مشکل مشترک در بین فارغ التحصیلان و کارجویان جامعه ایران شده است.

 

در این بین افراد معمولا توجه ندارند که یافتن کار جدید در واقع یک مهارت می باشد و نیاز به دقت در موارد مختلفی برای یافتن کار مناسب و رضایت بخش دارد. همینطور برای شروع خوب یک کار جدید و اصطلاحا “جا افتادن”، باید موارد خاصی را برای مدتی زیر نظر گرفت.

 

اما معمولا افراد با توجه نداشتن به موارد مهم نمی توانند کار مناسب را بیابند و یا زمان زیادی را در حالت بیکار می مانند و مرتبا هزینه ای زیاد را صرف جستجو می کنند و ممکن است دست آخر به یک شغل بسیار پایین تر از سطح خود رضایت دهند. در حالیکه در روش خود مرتکب اشتباه هستند. حتی ذهنیت اشتباه دیگری وجود دارد که اگر فرد حداقل یک بار در جایی مشغول به کار بوده است بنابر این در یافتن شغل بعدی حتما موفق تر خواهد بود. در حالیکه با تکرار اشتباهات در انتخاب شغل اول، دور تکرار مشغول به کار اشتباه شدن اتفاق می افتد و مرتبا رضایت فرد از خود کاهش می یابد و حاصل این وضع پایین آمدن سطح اعتماد بنفس فرد، در زندگی معمولی خود خواهد بود.

 

 انجام مشاوره شغلی توسط مشاوران الو2029

 ۲۰۲۹ ۹۰۷ ۹۰۹

 (تماس از خط ثابت)

 

اشتباهات مختلف کار یابی

معیارهای اشتباه جستجوی کار، منابع نادرست کاریابی، تحقیقات ناکافی، توجه کردن تنها به یک معیار، توجه بیش از حد به مقدار دستمزد کار، عدم معرفی واقع بینانه خود، عدم شناخت کامل از توانایی ها و مهارت های خود و نقاط ضعف و نقاط قوت، تکرار روش فرد دیگر در کاریابی، مشاوره گرفتن از افراد اشتباه مانند هر فردی از فامیل که تمایل دارد توصیه ای به شما کند، یا مدیر قبلی تان یا همکار قبلی تان، معمولا از اشتباهات مختلفی است که افراد مرتکب آنها می شوند.

این وضع در بهترین حالت منجر به انتخاب کاری می شود که با علاقه شما و شرایط شما همخوانی ندارد. یا ممکن است در کاری وارد شوید که بالا تر از توانایی فعلی شماست. که باعث ناراحتی فکری و ذهنی مداوم شما و باعث افزایش استرس در محیط کار و کارفرما خواهد بود.
یا در کاری وارد خواهید شد که بخاطر پایین تر بودن سطح برنامه کاری نسبت به توانایی و تجربه شما، یا بالا نرفتن دستمزد و عدم پیشرفت سطح کاری، به تدریج باعث عدم تمایل به خوب کار کردن شما و تاثیر منفی در کل زندگی شما می شود و به مرور خستگی و بی قراری در زندگی شما بیشتر می شود.

 

نقش مشاوره شغلی در بهبود مساله بیکاری بسیار موثر است

 

مشاوره شغلی

مشاوره و راهنمایی انتخاب کار سعی در بدست آوردن شناخت از شرایط شخصیتی و مهارتی فرد دارد و با استفاده از تجربه راهنمایی و مشاوره، فرد را به شناخت خوبی از خود و مهارت های خود، میرساند و ضمنا راهکار ها و روش مقابله با خطرات موجود در کارجویی و کاریابی را به فرد منتقل می کند. و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه فرد شده و همچنین جلوی تجربه های نا موفق را تا جای ممکن می گیرد.

مشاور شغلی با معرفی مراکز مناسب و شغل های متناسب با وضعیت فرد، از جمله متناسب با سن، تجربه، رزمه، انتظار درآمدی شغل، او را راهنمایی می کند. با توجه دادن فرد به ویژگی های مهم تر خود و بررسی معیارهای اصلی شخصی که در آینده شغلی بیشترین تاثیر را دارند به او کمک می کند. و با تذکر درباره شناخت فرصت های شغلی مشکوک او را از تجربه کارهای ناموفق باز می دارد. مشاوره تلفنی که با فرد انجام می شود روی این موارد تمرکز دارد.

 

 

 

 

فرآیند مشاوره شغلی

دادن مشاوره شغلی در چند مرحله اصلی انجام می شود.

مرحله اول شناسایی فرد مراجعه کننده به مشاوره و بررسی توانایی و استعداد ها و بررسی تمایلات و علاقه های شخصی اجتماعی و کاری او و بررسی وضع روحی و جسمی ، ذهنی و رمانی در گذشته و حال می باشد.

در قدم بعد با نقد جزئیات وضع کاری فرد در تجربیات ضعیف قبلی، و توجه کردن به رزومه فرد، انتخاب نوع مشاغل انجام می شود که یک، متناسب با شرایط و تیپ فرد باشد و دوم از لحاظ انتظار انجام کار و برآورده کردن خواسته ها چندان بالاتر از شرایط فرد نباشد.

در مرحله سوم مشاور سعی می کند به فرد در آمادگی برای درخواست پذیرش اشتغال و انجام مصاحبه، و ارائه رزومه مناسب و مفید با برنامه ریزی و توصیه های دقیق یاری نماید.

و در نهایت مشاور با بررسی وضعیت فرد تازه به کار مشغول شده معیار های مهم شخصیتی و بازخورد مهارت های مختلف فرد را مورد سنجش قرار داده و با توجه به موارد خاص و نقاط فرصت و تهدید به فرد در تحکیم جایگاه کاری و در پیشرفت شغلی کمک کند.

 

مشاوران شغلی الو2029 با بیش از 10 سال تجربه

در زمینه مشاوره مهارت افزایی، اشتغال و پیشرفت شخصی

 انجام مشاوره اشتغال و راهنمایی جلسه مصاحبه کاری

شنبه تا پنجشنبه – ساعت 8 الی ساعت 23

(تماس از خط ثابت)

شماره تماس : ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو 2029 با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

- مشاوره تحصیلی تلفنی
-  مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029