تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان 2018

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 

جهت مشاوره تحصیل در آلمان
 می توانید با شماره ۲۰۲۹ ۹۰۹۹۰۷ از خط ثابت، بدون پیش شماره
با کارشناسان تحصیلی آرمان
تماس بگیرید.

 

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان رایگان

 

   امروزه امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای خارجی به نسبت سالهای گذشته بیشتر فراهم شده است. برای دانش آموزان و دانشجویان ایرانی امکان پذیرش دانشگاه های خارجی برای رشته های تخصصی پزشکی در دانشگاه های اروپایی منجمله آلمان با هزینه نسبتا پایین و ارزان ممکن می باشد. در آلمان دانشگاه های زیادی وجود دارند که مدارک آنها در همه جای جهان اعتبار بالایی دارد و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند. البته شرایطی برای گرفتن پذیرش در این رشته ها لازم است که در ادامه مطلب با این شرایط آشنا می شوید.

  در این مطلب درباره پذیرش در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های کشور آلمان، شرایط شروع به تحصیل و زندگی در آلمان، مقدار هزینه ها، و شرایط اقامت و کار در کشور آلمان توضیحات مفیدی ارائه می شود.

 

 

شرایط کشور آلمان

کشور آلمان یکی از مقاصد خوب برای تحصیل دانشگاهی بخصوص در رشته های پزشکی از لحاظ کیفیت و هزینه است. آلمان در غرب اروپا در منطقه ای نسبتا سرد واقع شده اما بخاطر مرز دریایی زیاد آب و هوایی معتدل دارد. آب و هوای آلمان شهرهای آلمان معتدل خنک در بازه دمای 30 تا 10- می باشد. 20 درصد آلمانی ها اصلیت مهاجر دارند. نرخ بیکاری در آلمان 6 درصد است.

 

جهت مشاوره تحصیل پزشکی در آلمان
 می توانید با شماره ۲۰۲۹ ۹۰۹۹۰۷ از خط ثابت، بدون پیش شماره
با کارشناسان تحصیلی آرمان
تماس بگیرید.

 

 

شرایط پذیرش در دانشگاه های آلمان

همانطور که در بالا اشاره شد، هزینه تحصیل در برخی دانشگاه های آلمان به نسبت کشورهای دنیا پایین تر است. این دانشگاه ها دانشگاه های خوبی از لحاظ کیفیت نیز هستند. به همین علت متقاضیان زیادی برای تحصیل پزشکی در آلمان اقدام می کنند. غیر از دو مورد الزامی اخذ “ویزای دانشجویی آلمان” و “مجوز اقامت”، دو راه برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان برای شما وجود دارد.

 • راه اول شرکت و قبولی در کنکور سراسری ایران است که شما باید مدارک لازم را از سازمان سنجش برای ارائه به دانشگاه های کشور آلمان تهیه کنید. و سپس در آزمون ورودی رشته پزشکی مورد نظر در آلمان شرکت کنید.
 • راه دوم با داشتن دیپلم، ثبت نام در دو مرحله در دانشگاه های آلمان است. در این نوع پذیرش تحصیلی شما باید دو ترم در کالج های عمومی دروسی را بگذرانید و در صورت کسب حداقل سطح نمرات در این دو ترم، با شرکت در آزمون ورودی رشته پزشکی مورد نظرتان برای تحصیل رشته پزشکی دلخواهتان پذیرفته می شوید.

البته تسلط به زبان آلمانی الزامی است. در هر دو روش اخذ پذیرش در آلمان، شما برای دادن آزمون ورودی، باید به زبان آلمانی در حد مدرک b2 مسلط باشید.

 

 

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

  در پاسخ به این سوال که در چه شرایطی هزینه و شهریه تحصیل پزشکی در آلمان پایین خواهد بود؟ باید بگوییم دو نوع دانشگاه در آلمان برای پذیرش رشته های پزشکی وجود دارد.

 • دانشگاه های دولتی
 • دانشگاه های غیر دولتی (خصوصی)

  حدود 5 سال است که در دانشگاه های دولتی آلمان موسوم به دانشگاه های پابلیک (public germany universities) هزینه تحصیل برای تمام دانشجویان کاهش زیادی داشته است. و در واقع فقط لازم است دانشجویان یک سری هزینه های اداری را بپردازند. در حال حاضر در شرایطی که شما از دانشگاه های غیر دولتی کشور آلمان پذیرش گرفته باشید هزینه بالایی در حدود 14 هزار یورو در سال برای شهریه دانشگاه باید متقبل شوید. در مقابل اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان شده باشید که دانشگاه های بسیار پیشرفته ای نیز هستند، شما باید فقط در حدود 800 یورو در سال برای هزینه دانشگاه کنار بگذارید.

 

 

 

دانشگاه های علوم پزشکی آلمان

 برای مثال دانشگاه آخن (Rheinisch-Westfalische Technische Hochshule-AACHEN یا Rwth Aachen University) یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های علوم پزشکی آلمان است که از دانشجویان پزشکی شهریه بسیار کمی دریافت می کند. ضمنا این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. دانشگاه هایدلبرگ هم از دانشگاه های علوم پزشکی بسیار محبوب در کشور آلمان می باشد.

 

  در دانشگاه های آلمان تحصیل پزشکی 6 سال و دندانپزشکی 5 سال طول می کشد. مدرک این دوره ها پزشکی عمومی است و برای دریافت تخصص باید دوره تحصیل بعدی را نیز بگذرانید. البته با مدرک پزشکی عمومی نیز شما پروانه پزشکی برای کار دریافت می کنید و اجازه فعالیت در آلمان را خواهید داشت.

 

  در حال حاضر مدرک 26 دانشگاه علوم پزشکی از دانشگاه های آلمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. از 10 دانشگاه برتر علوم پزشکی آلمان 7 تا در لیست مورد تایید وزارت بهداشت هستند:

 1. دانشگاه آخن         Rheinisch-Westfalische Technische Hochshule-AACHEN
 2. دانشگاه آزاد برلين  Freie Universitat Berlin
 3. دانشگاه فرايبورگ   Albert Ludsig Universitat Freiburg
 4. دانشگاه هايدلبرگ  Ruprech-karls Universitat Heidelberg
 5. دانشگاه مونستر    Wetfalische Wilhdms Universitat Munster
 6. دانشگاه ورتز بورگ  Bayerische –julius-Maxilions Universitat wurtzburg
 7. دانشگاه توبينگن    Eberhard Karls University tubingen (University of Tubingen)

 

 

تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

برای این گزینه چندان فرصت های زیادی برای انتخاب ندارد. برای تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی، برای شما در مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته ها وجود دارند که آموزش آنها با زبان انگلیسی انجام می شود. در هر صورت شما باید دوره کارشناسی آن رشته یا رشته های نزدیک به آن را نیز به زبان انگلیسی گذرانده باشید تا بتوانید در مقطع ارشد آن رشته پذیرفته شوید.

 

جهت مشاوره دریافت ویزای تحصیلی آلمان
با شماره ۲۰۲۹ ۹۰۹۹۰۷ از خط ثابت
کارشناسان تحصیلی آرمان
تماس بگیرید

 

 

 

هزینه های زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان به طور متوسط بین 600 تا 800 یورو (معادل 3 تا 4 میلیون تومان با نرخ دولتی) می باشد. هزینه در شهرهای مونیخ، هامبورگ، برلین و فرانکفورت به نسبت شهرهای دیگر بالاتر است.

هزینه اسکان در آلمان : هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شهرهای آلمان بین 350 تا 650 یورو در ماه می باشد. هزینه اسکان در خوابگاه دانشجویی حدود 200 یورو می باشد.

هزینه خورد و خوراک در آلمان : نرخ قیمت یک وعده غذا در یک رستوران سطح متوسط تقریبا 8 یورو می باشد.

هزینه رفت و آمد در آلمان : هزینه تاکسی برای مسیر یک کیلومتر به طور متوسط 2 یورو است. قیمت بلیط ماهیانه مترو به طور میانگین برابر 80 یورو می باشد.

 

 

 

شرایط اجازه کار در آلمان

  برای دریافت مجوز شروع به کار برای هر متقاضی کار که فارغ التحصیل پزشکی باشد، یک امتحان اجباری دولتی برای سنجش تسلط و تخصص فرد به مباحث پزشکی وجود دارد. شرط اجازه کار کردن در آلمان در زمینه پزشکی قبولی در این امتحان می باشد. این مجوز بصورت ثابت است و منقضی نمی شود و ضمنا در تمام آلمان معتبر است.

  در برخی ایالت های آلمان نیز بیمارستان ها با بررسی رزومه فرد متقاضی کار پزشکی، به جذب این افراد اقدام می کنند. در آمد کاری پزشکان و دستیاران پزشکی بین 40 هزار یورو در سال تا 80 هزار یورو در سال می باشد (حدود 15 تا 30 میلیون تومان در ماه).

 

 

شرایط اقامت دائم و مهاجرت به آلمان

  برای افرادی که برای تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان اقدام کرده و فارغ التحصیل می شوند، امکان اقامت در آلمان به سادگی فراهم می باشد. یعنی شما می توانید در صورت تمایل از طریق تحصیل پزشکی در آلمان، به این کشور مهاجرت کنید. چون با دریافت مجوز کار پزشکی شما امکان پیگیری اقامت و مهاجرت برای خود را پیدا می کنید. برای قبولی در آزمون مجوز کار و دریافت مجوز اشتغال پزشکی شما  امکان 18 ماه اقامت در آلمان را دارید.

 

 

جهت مشاوره دریافت ویزای آلمان
با شماره ۲۰۲۹ ۹۰۹۹۰۷ از خط ثابت
کارشناسان تحصیلی آرمان
تماس بگیرید

 

 

 

با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو 2029 با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

تحصیل پزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

پذیرش دکتری از دانشگاه های کانادا

 


مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
jpwdg vhd'gk ca d nv Hglhk nhka'hi ihd Hglhk nknhk ca d nv Hglhk ادامه تحصیل پزشکی در آلمان ادامه تحصیل تخصص پزشکی در آلمان ادامه تحصیل دوره تخصص پزشکی در آلمان بهترین کشور برای تحصیل پزشکی بهترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان پذیرش پزشکی پزشکی تحصیل پزشکی آلمان تحصیل پزشکی المان تحصیل پزشکی در آلمان تحصیل پزشکی در آلمان بدون کنکور تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل پزشکی در آلمان رایگان تحصیل پزشکی در آلمان ملک پور تحصیل پزشکی رایگان در آلمان تحصیل پزشکی عمومی در آلمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان تحصیل تخصص پزشکی در آلمان تحصیل در پزشکی آلمان تحصیل دندانپزشکی آلمان تحصیل رایگان پزشکی در آلمان تحصیل رایگان در رشته پزشکی آلمان تحصیل رایگان در رشته پزشکی در آلمان تحصیل رشته پزشکی در آلمان تحصیلات پزشکی در المان شرایط ادامه تحصیل پزشکی در آلمان شرایط تحصیل پزشکی آلمان شرایط تحصیل تخصص پزشکی در آلمان شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی آلمان شرایط تحصیل در رشته پزشکی آلمان شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان قوانین اخذ پذیرش تحصیلی کشور آلمان لیست دانشگاه های پزشکی آلمان لیست دانشگاه های علوم پزشکی آلمان مورد تایید وزارت بهداشت مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان مدت تحصیل پزشکی در آلمان هزینه تحصیل پزشکی المان هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اروپا
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029