تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تلفن هوشمند مشاوره

زمان ثبت نام علمی کاربردی 96

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

انجام  ثبت نام علمی کاربردی در کمترین زمان

۲۰۲۹ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از خط ثابت

زمان-ثبت-نام-علمی-کاربردی

 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن 96 در 28 بهمن ماه برای مقطع کاردانی شروع و مهلت ثبت نام تا دوشنبه 7 اسفند تمدید شد. ثبت نام علمی کاربردی در مقطع کاردانی به کارشناسی نیز از 2 اسفند آغاز شد و تا 9 اسفند ادامه دارد. بهمن ماه هر سال شروع زمان ثبت نام علمی کاربردی است، ثبت نام ها و آزمون های دیگر دانشگاه ها مانند پیام نور و دانشگاه آزاد نیز با چند روز جابجایی در هر سال اعلام می شود. اما امسال درباره دانشگاه علمی کاربردی نکاتی درباره ثبت نام مطرح است که دانستن آنها در مساله ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی سال 96 موثر است.

کانال و سایت الو 2029 بلافاصله بعد از باز شدن ثبت نام اطلاع رسانی کرده است.

 

پذیرش بدون کنکور در علمی کاربردی بهمن 96

دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاه پرطرفداری است، دانشگاهی زیر نظر وزارت علوم و وابسته به موسسات تخصصی که مدت ها است بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی (از دیپلم و فنی حرفه ای) و مقطع کارشناسی ناپیوسته (از کاردانی) می نماید. دوره کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی به نام کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای معروف است. دوره کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه به دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نامیده می شود. این پذیرش براساس سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی‌ و صلاحیت های کلی افراد ، و بر پایه معدل کل کاردانی و نوع مدرک فوق دیپلم، می باشد. بعد از ثبت نام و اعلام اسامی، قبول شدگان علمی کاربردی باید به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir مراجعه کنند که سامانه دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

 

زمان ثبت نام برای پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی

شهریور ماه و بهمن ماه هر سال زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی می باشد. مهلت شهریور ماه معمولا تا هفته اول مهرماه تمدید می شود. در آبان ماه هم گاهی فرصت تکمیل ظرفیت به متقاضیان داده می شود. ثبت نام نیمسال دوم علمی کاربردی قاعدتا مثل ثبت نام های تکمیل ظرفیت یا ترم دوم باید در بهمن ماه باشد، اما در اعلام تاریخ ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی روز های مشابه ای را در سالهای مختلف نداشته است. چنان که در سال 95 ثبت نام ترم دوم در اواخر اسفند ماه انجام شد.

  در سال 1396 با مطرح شدن بحث کیفیت علمی تحصیل دانشجویان، تغییراتی در برنامه دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه آزاد دور از انتظار نیست. به همین جهت و با اعلام مسئولان دانشگاه علمی کاربردی امسال تعداد زیادی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی حذف می شوند تا به کیفیت مابقی واحد ها اضافه شود. درواقع مراکز علمی کاربردی وابسته به موسسات دولتی از امسال دانشجو نمی گیرند که حدود یک سوم مراکز را شامل می شود. و این بحث در به تاخیر افتادن زمان ثبت نام علمی کاربردی در نیمسال دوم 96-97 بی تاثیر نبود.

برای رفع ابهام درباره رشته های موجود و ثبت نام در سال 1396 دانشگاه علمی کاربردی شماره تلفن 9099072029 (خط ثابت) پاسخگوی سوالات متقاضیان می باشد.

 

 

 

 

 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.

مطالب مرتبط :

-  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 96 
-   شهریه گروه های مختلف دانشگاه جامع علمی کاربردی

مشاوره تلفنی الو 2029

 

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029