تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

رابطه جنسی و انحراف جنسی

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

رابطه جنسی زناشویی و انحرافات جنسی

سکسولوژی، به معنی شناخت علمی رابطه جنسی نرمال و سالم و رضایت بخش، شناخت آسیب های موجود درباره آن در سطح فردی، زناشویی و اجتماعی، و مهارت های مربوط به رابطه جنسی خوب می باشد که به سلامتی فرد و استحکام روابط زوجین منجر می شود. و مبحثی است که امروزه بخاطر افزایش مسائل و آسیب های موجود درباره آن بخصوص در جامعه امروز ایران، تقاضای افزایش سطح اطلاعات و دانش درباره آن بوجود آمده است.

 

آسیب های رابطه جنسی

با توجه به آمار، امروزه در کشور ما بالاترین دلیل طلاق، مشکلات جنسی در رابطه زناشویی می باشد. یکی از مهم ترین عوامل بوجود آورنده این وضعیت، این است که در کشور اسلامی ما ایران، نه تنها در رسانه ها به صورت حرفه ای و تخصصی به این مشکلات توجه نمی شود. بلکه حتی در هیچ دانشگاهی و در هیچ واحد درسی به این مسائل و موضوعات به صورت آکادمیک پرداخته نمی شود.

از این رو با انتشار مطالبی در حیطه سکسولوژی (شناخت مسائل درباره رابطه جنسی) خواهان بالا بردن سطح دانسته های علمی شما مخاطبان در این زمینه هستیم. امیدواریم بتوانیم پاسخگوی کمی از سوالات بیشمار جامعه در جهت بهبود مقوله روابط جنسی به شکل مفید آن باشیم.

 

 

 • برای اینکه افراد بتوانند یک رابطه جنسی زناشویی صحیح داشته باشند لزوما در ابتدا باید مواردی از مباحث مزاج شناسی فردی و شخصیت شناسی را بدانند. در حدی که بتوانند پاسخگوی نیازهای یکدیگر در این رابطه باشند.

 

 

 • مبحث شخصیت شناسی در سکسولوژی می‌تواند به شما عزیزان درباره ریشه انواع اختلالات جنسی، انحرافات جنسی و اعتیاد جنسی اطلاعات و مهارت های خاصی را بیاموزد (که هرکدام به شاخه های مختلفی تقسیم بندی می شوند) تا شما بتوانید کارکرد احساسی و روانی خود و شریک رابطه جنسی خود را بخوبی شناخته و تحلیل کنید.

 

 • مبحث انحرافات در روابط جنسی که به اختلالات جنسی یا حتی بیماری های جنسی بر می گردد با اصطلاح پارافیلی شناخته شده و با شناخت علمی درباره اختلالات انحراف در تمایلات جنسی، و با شناخت علت ها و پیگیری درمان اختلالات جنسی، افراد دارای مشکل و آسیب می توانند رابطه جنسی خوب و پایدار را تجربه کرده و از ایجاد مشکل در زندگی زناشویی خود نیز جلوگیری کنند.

 

برای دریافت مشاوره خانواده 
 پیگیری مسائل زناشویی
می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ از خط ثابت
 مشاوره خانواده الو۲۰۲۹ ، مشاور آقا و خانم
تماس بگیرید.

 

 

سرفصل های انحراف در تمایلات و ارتباط جنسی

تعریف پارافیلی (انحراف جنسی)

فردی که مبتلا به انحرافات جنسی (پارافیلی) باشد ممکن است دچار اذیت و آزار قابل توجه یا ایجاد اختلال در کارکرد شخصی، اجتماعی یا حتی در زمینه شغلی شود. ممکن است که فرد مبتلا به این نوع بیماری در اجتماع برچسب و انگ “منحرف” بخورد که بازتاب این برخورد در اجتماع می تواند رفتارهای ناهنجار و خشونت بار وخیمی را به دنبال داشته باشد.

 

انواع انحرافات جنسی (پارافیلی)

رابطه جنسی خوب زناشویی

 1. نمایشگری
 2. یادگار پرستی
 3. مالشگری
 4. پدوفیلی
 5. خود آزاری جنسی (حالت مازوخیسم)
 6. دیگر آزاری (حالت سادیسم)
 7. دگر پوشی یا مبدل پوشی (transvestism یا cross dressing)
 8. چشم چرانی

 

شیوع انحراف های جنسی

  اغلب موارد ثبت شده افراد مبتلا به انحراف جنسی در میان مردان بیش از زنان می باشند و البته دلایل آن هنوز مشخص نشده است.

 

علت انحراف های جنسی

  اغلب گفته می شود که ضربه های عاطفی در دوران کودکی مانند مورد سو استفاده جنسی قرار گرفتن، دلیل و عامل انحراف جنسی فرد در جوانی و بزرگسالی هستند. بسیاری از بیماران پارافیلی در دوران نوجوانی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه دارد. برخی معتقدند که موقعیت هایی که برای فرد بیمار باعث تحریک جنسی آنها شده که بصورت مکرر و مداوم باعث ایجاد فعالیت جنسی خوشایندی شده باشد.

 

درمان انحراف های جنسی

  درمان باید بصورت دراز مدت اتفاق بیافتد که اغلب موارد پارافیلی با مشاوره و روان کاوی درمان می شوند تا به فرد کمک کند که در رفتارهایش تغییر ایجاد کند. البته گاهی دارو درمانی می تواند به کاهش احساس منفی در طول درمان کمک کند.

 

 

در مطالب بعدی سایت، به هر کدام از انواع انحراف جنسی پرداخته می شود.

 

 

مشاوره نکات مهم درمان اختلال جنسی 
 می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ از خط ثابت
 مشاوره خانواده الو۲۰۲۹ ، مشاور خانم و آقا
تماس بگیرید.

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تلفنی الو 2029 با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان مشاوره خانواده تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

- شناخت انواع انحرافات جنسی
- رابطه جنسی قبل از ازدواج
- تاثیر روابط زناشویی بر سلامتی زن و مرد
... 

 

مشاوره تلفنی الو 2029

 

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029