تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

ثبت نام کنکور ارشد | کنکور کارشناسی ارشد 98

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

جهت ثبت نام و تخمین رتبه، و انتخاب رشته کنکور ارشد می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 98 99 1400 - زمان ثبت نام و تاریخ ثبت نام

کنکور ارشد سازمان سنجش و ارشد آزاد

  از سال 96 به بعد هر سال، کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد بصورت ادغام شده و یک جا در اردیبهشت ماه برگزار می شود. در نتیجه شما با شرکت در کنکور ارشد سازمان سنجش فرصت انتخاب رشته در هر دو دسته از دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد را خواهید داشت. البته انتخاب رشته جداگانه و با هزینه های خود انجام می شود.

  کنکور کارشناسی ارشد، برای رشته های ارشد ناپیوسته برگزار می شود. فرق پیوسته و ناپیوسته بودن مقطع کارشناسی ارشد، عدم پذیرش از دیپلم می باشد.

 

 

 

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

    برای شرکت در کنکور ارشد نیز مشابه کنکور سراسری، باید از طریق سایت سنجش با پرداخت هزینه مربوط به تهیه کارت اعتباری ثبت نام، و ارائه فایل ها و اطلاعات لازم بصورت کامل و دقیق ثبت نام انجام شود. پس از چند ماه در زمان کوتاهی قبل از تاریخ آزمون، کارت شرکت در آزمون ارشد باید از سایت اینترنتی دریافت گردد. حدود یک ماه بعد نتایج اولیه اعلام شده و نوبت انتخاب رشته ها فرا می رسد. در نهایت کمی قبل از شروع سال تحصیلی، نتایج نهایی اعلام می شود.

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

    شرط اصلی ثبت نام کنکور ارشد داشتن مدرک کارشناسی لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای و عدم قبولی در دوره های روزانه کارشناسی ارشد یا دکتری سال قبل است. و یا دانشجو مشغول به تحصیل در سال آخر دوره کارشناسی یا دوره های ارشد یا دکتری غیر روزانه باشد.

  همینطور برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی ارشد، شرایط خاصی مانند محدودیت سنی، محدودیت در معدل، نیاز به مدرک زبان و مصاحبه دارند.

 

انتخاب رشته کنکور ارشد

    انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه های سراسری، در دو مرحله انجام می شود. یکی زمان ثبت نام شرکت در کنکور که شما رشته امتحانی خود را انتخاب می کنید. و دیگری که انتخاب رشته محل های مورد علاقه شما خواهد بود پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد انجام می شود. زمان انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری در خرداد ماه می باشد. معمولا انتخاب رشته و همینطور اعلام نتایج نهایی ارشد دانشگاه آزاد پس از دانشگاه ها سراسری سازمان سنجش انجام می شود. برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید تا بعد از اعلام نتایج آزمون ارشد، منتظر باشید. انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در تیرماه و بصورت جداگانه در سایت دانشگاه آزاد با دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و با هزینه جداگانه انجام می شود.

 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

    ثبت نام شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، بصورت اینترنتی انجام می شود. مدارک لازم برای ثبت نام کنکور فایل عکس پرسنلی داوطلب و اطلاعات شخصی و تحصیلی است. هزینه ثبت نام کنکور ارشد نیز برابر با 36 هزار تومان است (شرکت کنندگان در کنکور می توانند حداکثر در دو رشته درخواست شرکت در آزمون بدهند که هزینه ثبت نام آزمون ارشد دو برابر خواهد بود). همچنین برای اعلام تمایل انتخاب واحد های پیام نور و غیر انتفاعی 11 هزار تومان به این هزینه اضافه می شود. 500 تومان نیز هزینه تمایل به دریافت پیامک از سازمان سنجش می باشد.

 

جهت ثبت نام و تخمین رتبه ارشد، و انتخاب رشته کنکور ارشد می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

 

کنکور ارشد 97 یا کنکور ارشد 98

  هنگام اطلاع رسانی اخبار آزمون های ورودی دانشگاه ها، مشاهده می شود که بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون سراسری و ازمون کارشناسی ارشد، اطلاعات آزمون سال قبل را به جای آزمون امسال تصور می کنند. برای مثال در حالیکه شرکت کنندگان در کنکور ارشد 97 نتایج کنکور را با نام کنکور ارشد 97 در یافت می کنند برخی از داوطلبان کنکور ارشد سال بعد هنوز آن را کنکور 97 متصور هستند. در حالیکه این اشتباه از آنجا ناشی می شود که برای مثال ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال تحصیلی 97-98 (نیمه دوم 97 و سه ماه اول 98) در سال 96 انجام شد.

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد سال 97

   زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 97-98، برای دارندگان مدرک کارشناسی یا دانشجویان مقطع کارشناسی، جهت تحصیل در سال تحصیلی 97-98، در مهلت زمانی 16 تا 26 آذر ماه 96 بوده است. همچنین یک فرصت مجدد برای ثبت نام یا ویرایش نیز در 4 روز اول اسفند ماه در نظر گرفته شد.

 

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد 98

   زمان ثبت نام کنکور ارشد 98 (سال تحصیلی 98-99)، در تاریخ 16 آذر ماه شروع می شود و تا 25 آذر ماه 97 ادامه خواهد داشت. تاریخ برگزاری آزمون ارشد 98-99 روز5 و 6 اردیبهشت ماه 98 می باشد و تاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد نیز در اواخر خرداد ماه سال 98 خواهد بود. به احتمال زیاد امسال نیز در ابتدای اسفند ماه مهلت دوباره برای ثبت نام یا ویرایش در نظر گرفته خواهد شد.

 

جهت ثبت نام و تخمین رتبه ارشد، و انتخاب رشته کنکور ارشد می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) با کارشناسان تحصیلی آرمان، سامانه مشاوره الو۲۰۲۹، تماس بگیرید.

 

 

منابع کنکور ارشد 98

   منابع سوالات کنکور کارشناسی ارشد در هر رشته، سر فصل های خاص آن رشته است. اما با توجه به گرایش های هر رشته در مجموعه کد ضریب های مختلف، هر کدام از سرفصل های درسی در آزمون ضرایب متفاوتی دارند. برای اطلاع دقیق تر از سرفصل دروس کنکور رشته های کارشناسی ارشد و ضرایب آنها مطالب منابع ارشد روانشناسی، منابع کنکور ارشد مدیریت، منابع کنکور ارشد MBA می تواند برای شما مفید باشد. همچنین برای استفاده از سوالات سال های گذشته آزمون ارشد جهت آمادگی آزمون، استفاده از سوالات آزمون ارشد 97 و … توصیه می شود.

 

 

 

 

 

برای اطلاع از برنامه دقیق کنکور ارشد 98، با عضویت در کانال خبر رسانی الو۲۰۲۹ جدیدترین اخبار تحصیلی و راهنمایی درباره آزمون ها و ثبت نام ها را دریافت کنید.

مشاوره تحصیلی

 

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تحصیلی الو ۲۰۲۹ با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

– دانلود سوالات کنکور ارشد 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98
– انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98
– تخمین رتبه کنکور ارشد 98مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029