تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

ثبت نام دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی بدون کنکور

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

 

مشاوره رشته های کارشناسی بدون کنکور
روزانه، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی
۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹  (از خط ثابت)
کارشناسان تحصیلی الو۲۰۲۹

ثبت نام بدون کنکور پیام نور

 در مقاله حاضر قصد داریم درباره ثبت نام بدون کنکور پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی توضیح دهیم. ضمنا شما می توانید سوالات خود را در تمام ساعات کاری، با شماره تلفن 9099072029 مطرح فرمایید.

 

  دانشگاه پیام نور از ابتدای پیدایش بعنوان دانشگاه آموزش از راه دور و دانشگاه مکاتبه ای زیر مجموعه وزارت علوم مطرح بوده و از طریق کنکور سراسری دانشجو می گرفته است. کم کم با افزایش آمار تعداد شرکت کنندگان کنکور و دانشجویان کشور، این دانشگاه با پیشرفت امکانات آموزشی و آزمایشگاهی خود توانایی تشکیل کلاسها و ارائه آموزش حضوری به دانشجویان را بدست آورد. امروزه تحصیل در دانشگاه پیام نور همچنان برای افراد شاغل ایده آل است چون نسبت به دانشگاه های دیگر، شرایط حضور در کلاس ها ساده تر است و شهریه کمتری دارد. در سال های اخیر نیز بخاطر کاهش تعداد داوطلبان و تعداد دانشجویان دانشگاه، روش پذیرش بدون شرکت در کنکور در این دانشگاه بوجود آمده است.

روش فراگیر بدون کنکور چند سال است که برای پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور استفاده می شود. اما در 2 سال اخیر بجای روش فراگیر،برای دوره های کارشناسی پیوسته (4ساله) پذیرش بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام می شود.

برای شرکت در مقاطع کاردانی بدون کنکور، در دانشگاه علمی کاربردی، می توانید مطلب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی  را مطالعه نمایید.

 

  • دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی 2 ساله (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی به کارشناسی 2 ساله (کارشناسی ناپیوسته) پذیرش بدون کنکور ندارد.

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام و رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد می توانید مطلب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 را مطالعه نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی

متقاضیان تحصیل بدون کنکور در دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیرانتفاعی باید تا پایان شهریور 96 یا تا پایان بهمن 96، حداقل یکی از مدارک زیر را داشته باشند
1- دیپلم متوسطه نظام قدیم ( دیپلم 4 ساله)
2- مدرک پیش دانشگاهی
3- کاردانی ( فوق دیپلم)
همچنین متقاضیان مرد از لحاظ خدمت نظام وظیفه نباید برای تحصیل مانعی داشته باشند.

 

 

مشاوره رشته های دانشگاهی بدون کنکور
انجام ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۷
۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹  (از خط ثابت)

کارشناسان تحصیلی الو۲۰۲۹

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی

زمان ثبت نام بدون کنکور
هرسال برای تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی ورودی مهر و بهمن انجام می شود. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی 96 – 97 نیز مانند سالهای قبل در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول در دو تاریخ مرداد ماه  و آبان ماه است که به صورت اینترنتی انجام می گیرد. و در مرحله دوم، تکمیل ظرفیت، معمولا 2 بازه فرصت ثبت نام تکمیل ظرفیت به صورت حضوری وجود دارد که امسال طبق اطلاعیه 10 دی سازمان سنجش، مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ( چه برای افرادی که در کنکور سراسری 96 شرکت کرده اند یا شرکت نکرده اند) تا 15 بهمن ماه 96 می باشد.
نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی
برای ثبت نام دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی بدون شرکت در کنکور و انتخاب رشته در مرحله اول، باید به صورت اینترنتی انجام شود و و حداکثر با نوشتن 150 رشته محل از رشته محل های دانشگاهی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برای آنها وجود دارد انجام می گیرد. و در مرحله دوم و تکمیل ظرفیت، فقط امکان انتخاب یک گروه آزمایشی و یک رشته محل از ظرفیت های خالی وجود دارد و برای ثبت نام باید حضوری اقدام شود.

 

 

 

ثبت نام بدون کنکور بهمن 96

داوطلبان باید ابتدا به سایت سازمان سنجش یا سایت دانشگاه پیام نور و سایت موسسات غیر دولتی – غیر انتفاعی مراجعه کنند. پس از اطلاع یافتن از رشته های تحصیلی با طرفیت خالی، با انتخاب یکی از رشته محل ها، با در دست داشتن مدارک لازم، و پرداخت 20 هزار تومان هزینه ثبت نام در سایت سازمان سنجش، به موسسه یا مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه و بعنوان پذیرفته مشروط ثبت نام کنند. پذیرش نهایی افراد، پس از تایید نهایی سازمان سنجش معتبر خواهد بود.
مساله مهم در پذیرش در رشته محل ها، مراجعه زودتر قبل از پر شدن رشته محل مورد علاقه فرد می باشد.

+(مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی )
+(لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور)
+(لیست رشته محل های بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی)
(صفحه جستجوی رشته محل های دارای ظرفیت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی )

برای مشاوره درباره ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور با مشاوران الو 2029 تماس بگیرید.

 

 

 

اعلام نتایج پذیرش بدون کنکور فقط با سوابق تحصیلی

نتایج نهایی پذیرش دانشجویان، در دو مرحله، یکی هفته پایانی شهریور به همراه نتیجه کنکور سراسری 96 و دیگری در بهمن ماه 96 در سایت سازمان سنجش اعلام می شود. ثبت نام پذیرفته شدگان مهرماه دانشگاه پیام نور، به شکل اینترنتی از سامانه سایت گلستان انجام می شود.

 

 

اگر هنوز سوالات شما برطرف نشده است می توانید با مشاوران گروه مشاوره تحصیلی با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران شما را راهنمایی کنند.


مطالب مرتبط :

- ثبت نام دانشگاه های غیر انتفاعی
- کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۷
- کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۷


مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029