تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تلفن هوشمند مشاوره

تفاوت دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی

 

  در دوره های کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی و از جمله دوره های بدون کنکور، از لحاظ واحدهای اجباری برای ورودی های مقاطع مختلف و شرایط لازم برای پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد تفاوت هایی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

 

 

دوره های کاردانی به دو نوع تقسیم می شود :

دوره کاردانی پیوسته

دارندگان دیپلم بدون نیاز به پیش دانشگاهی می توانند در این مقطع شرکت کنند. در واقع این مقطع مربوط به دارندگان دیپلم های سه ساله فنی و حرفه ای و کارودانش می باشد.

دارندگان دیپلم های سه ساله نظری ، نظام قدیم و پیش دانشگاهی نیز می توانند با گذراندن 12 واحد دروس جبرانی در این مقطع در رشته مورد نظر خود شرکت کنند.

دارندگان دیپلم های سه ساله ( فنی و حرفه ای و کارودانش) که با رشته مورد پذیرش نامتجانس می باشد نیز ملزم به گذراندن 16 واحد دروس جبرانی در رشته مورد نظر خود می باشند.

دوره کاردانی ناپیوسته

کاردانی ناپیوسته شامل دانش آموختگانی است که پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد دوره کاردانی شده باشند. لازم به ذکر است تمامی این دوره ها بدون آزمون می باشد و شما باید بین 75 تا 85 واحد درسی را بگذرانید.

 

دوره های کارشناسی نیز به دو نوع تقسیم می شود :

دوره کارشناسی پیوسته

دارندگان مدرک پیش دانشگاهی می توانند در هر رشته ای که می خواهند دراین مقطع شرکت کنند. تعداد واحدهای این دوره بین 130 تا 150 واحد درسی بوده است.

دوره کارشناسی ناپیوسته

این مقطع مربوط به دارندگان مدرک فوق دیپلم (کاردانی) می باشد و دارندگان مدرک کاردانی می توانند در هر رشته که دوست دارند در این مقطع ثبت نام کنند. تعداد واحدهای این دوره بین 75 تا 85 واحد درسی بوده است.

کلیه دوره های کارشناسی به غیر از ( گروه علوم پزشکی ) هم بدون آزمون بوده است و داوطلبان می توانند در رشته مورد تقاضای خود شرکت کنند.

+ (برای اطلاع از شرایط تحصیل بدون کنکور در دانشگاه آزاد در دوره های کاردانی و کارشناسی کلیک کنید)

 

 

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029