تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

تفاوت بین زن و مرد در تمایلات، روابط و لذت جنسی

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

برای دریافت مشاوره بهبود مشکلات جنسی و زناشویی می توانید با مشاوره خانواده الو۲۰۲۹ با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ (از خط ثابت بدون پیش شماره) تماس گرفته و با مشاور مربوطه مشاوره کنید.

 

تفاوت های میل و لذت و رابطه جنسی در زنان و مردان

 مقدمه : تفاوت ها بین زنان و مردان در روابط جنسی و برآورده کردن نیاز به لذت جنسی مانند دنیایی عجیب پر از اصطلاحات می باشد. مثلا تفاوت معروف به اینکه مردان چشمی (بیننده) هستند و زنان سمعی (شنونده). یا اینکه اکثر مردان گرم مزاج هستند و زنان سرد مزاج. فهمیدن اینکه این توصیفات دقیقا چه معنایی دارند، به اطلاعات مقدماتی و توضیحات قدم به قدم نیاز است تا با زوایای این بخش  از زندگی طبیعی انسان ها بخوبی آشنا شوید.

 

 

  در سالیان اخیر با پیشرفت علوم بویژه علوم پزشکی و روانشناسی، تفاوت های بیشتری نمایان شده است. و تاثیر این تفاوت ها در فعالیت جنسی مردان و زنان بیشتر نمایان شده و داشتن اطلاعات دقیق تر موجب داشتن رابطه جنسی بهتر و کامل تر خواهد شد.

  در این مقاله به کاوش تفاوت های جنسی زنان و مردان  می پردازیم. در ابتدا با مراحل حالت های زنان و مردان در مسیر یک رابطه جنسی به طور خلاصه آشنا می شویم.

 

 

مشاوره بهبود مشکلات جنسی 
 تماس با ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ 
(از خط ثابت)
 مشاوره خانواده الو۲۰۲۹

 

 

مراحل مختلف بدنی یک رابطه جنسی

_____________________________________

چرخه واکنش جنسی جسمی در بین مرد و زن را می توان در چهار مرحله بیان نمود

  1. تحریک
  2. بر انگیخته شدن جنسی
  3. اوج لذت جنسی (ارگاسم)
  4.  آرامش ( ریلکس شدن)

 

1- مرحله اول ، تحریک

      در این مرحله سیستم بدنی خود را با افزایش دادن تعداد ضربان قلب و تنفس، و سفت شدن ماهیچه ها و عضلات برای انجام آمیزش و یک فعالیت جنسی آماده می کند. هورمون هایی نیز در خون انسان شروع به ترشح می کنند که تمرکز اعصاب را به حالت ناخود آگاه و توجه به عامل تحریک میل می دهند. همین حالت با مقداری احساس لذت و ریلکس شدن همراه می باشد.

پدیده نعوظ در مرد ها، در نتیجه رسیدن جریان خون بیشتر به سمت آلت تناسلی می باشد که موجب افزایش حجم و بزرگ شدن و سفت شدن آلت می شود. در زنان در مرحله تحریک شدن، در قسمت داخل آلت تناسلی (مهبل) دیواره ی داخلی آن مرطوب شده و در داخل کمی منبسط می شود. همچنین قسمت عضلانی بالای مهبل که کلیتوریس نامیده می شود کمی بزرگ تر می شود.

 

2-  مرحله دوم، برانگیخته شدن

     مرحله برانگیختگی در انسان با افزایش شدت تنفس همراه است به طوری که تعداد نفس ها و بیشتر شده و نفس ها با قدرت بیشتری انجام می شوند.

در مردان ماهیچه ها و رگهای آلت تناسلی متورم می شود که باعث افزایش حساسیت عضو شده و لمس آن با درد همراه خواهد بود. قسمت بیضه ها نیز افزایش حجم خواهد داشت. در زنان، قسمت خارجی مهبل کمی منقبض شده و کمی کوچکتر می شود. قسمت کلیتوریس هم حالت انقباض پیدا می کند.

 

3-  مرحله سوم، تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم)

     با رسیدن مرحله ی برانگیختگی به حد نهایت، در یک لحظه عملکرد بدن کاملا غیر ارادی شده و قابل کنترل نمی باشد. و در این مرحله ارگاسم یا همان ارضاء جنسی اتفاق می افتد که معمولا بین چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

ارضاء جنسی یا ارگاسم در مردان به این شکل است که با انقباض های خود بخودی درون بدن مایعی بنام منی از مرد خارج می شود. ارگاسم در زنان نیز به این شکل است که در مرحله اوج لذت بردن زن از دخول و نزدیکی، در بیرون و درون قسمت مهبل، انقباض های منظم و پشت سر هم اتفاق می افتد.

تفاوت انزال در زن و مرد

در این مرحله ممکن است انزال در زنان اتفاق بیافتد. اما نبودن انزال به معنی به اوج لذت نرسیدن زن نمی باشد.

همچنین تفاوت مهمی که در انزال مرد و زن وجود دارد این است که بیرون آمدن مایع بی رنگ از مهبل در جنس زن معمولا بسیار کم است و ضمنا ممکن است قبل از رسیدن به ارگاسم نیز انزال در زنان بوجود بیاید.

مایع منی حاوی مواد مختلفی است که شامل اسپرم یا همان بارور کننده می باشد که با رسیدن به داخل بدن زن و طی مسیر تا تخمک، لقاح و باروری اتفاق می افتد.

 

4-  مرحله چهارم،  آرامش و استراحت

      در مرحله پس از ارضاء جنسی، فشار عضلات و تنفس، و فشار عصبی ناخود آگاه،  در چند لحظه فروکش می کند و عملکرد بدن سیر نزولی خواهد داشت.

 در پایان فعالیت جنسی، آلت مردانه به حالت معمولی برمی گردد یا ممکن است برای مدت کوتاهی کوچکتر شود. در زنان نیز مهبل و بقیه قسمت های دستگاه تناسلی به حالت اولیه باز خواهد گشت.

در بدن فرد، بخاطر مصرف انرژی و خون رسانی زیاد به عضلات میانی بدن، جسم دچار یک خستگی موقت شده و نیاز به استراحتی کوتاه پیدا می کند. البته بخاطر ارضاء جنسی و ترشح هورمون ها و آنزیمها در قسمت های مختلف بدن بخصوص در مغز، حالت ریلکس و بدون استرس در فرد ایجاد می شود.

 

 

 

جهت مشاوره درمان اختلال جنسی 
 می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹ از خط ثابت
 مشاوره خانواده الو۲۰۲۹
تماس بگیرید.

 

 

تفاوت ها در امیال و لذت جنسی در مردان و زنان

———————————————————————–

1 – آقایان جنسی و خانم های عاطفی

      بحث شکل و نوع شکل گیری و بروز میل جنسی در مردان و زنان به طور عمومی و در اکثریت افراد تفاوت زیادی دارد. می توان گفت این قابلیت وجود دارد که بدون اینکه خواستار به ارتباط یا حتی وجود یک رابطه عاطفی باشند می توانند رابطه جنسی داشته باشند.

اما در زنان بین رابطه جنسی و وجود رابطه عاطفی ارتباط مستقیم وجود دارد طوری که در بعضی موارد این دو رابطه برای زنان کاملا در هم آمیخته می باشد. این حالت اختلاف در واقع یکی از بارز ترین و مهم ترین تفاوت ها بین دو جنس مرد و زن می باشد.

دلیل تنوع طلبی در مردان

      تفاوت دیگر در زمینه جنسی بین زن و مرد آن است که تولید مواد باروری در مردان نسبت به زنان بسیار بیشتر است و محدودیت زمانی کمتری هم دارد.همین می تواند عاملی باشد که خود بخود در تقویت رفتار جاه طلبانه و تنوع طلبی در مردان تا حدی تاثیر گذار باشد.

اما در زنان به دلیل وجود دوره بارداری، و دوره شیر دهی، و نیاز به داشتن حمایت از اطرافیان، زنان فرزندان کمتری را در مقایسه با یک مرد می توانند بوجود بیاورند. و به دلیل همین تفاوت، به طور نا خود آگاه، میل داشتن رابطه جنسی در زنان کمتر از مردان اتفاق می افتد.

 

 

2-  اختلاف در تمرکز جنسی در آقایان و خانم ها

   می توان جنس مرد را به موجود پناه جو و جنس زن را به پناه ده بودن تشبیه کرد. اگر خانم ها در طول روز دیگر مشکلات و دغدغه هایی که در محل کار یا بخاطر نگهداری از فرزندان داشته باشند  ممکن نیست که قادر باشند در پایان روز دارای میل جنسی و ایجاد رابطه جنسی باشند. اما در آقایان این حالت به کلی متفاوت است . مردان به عنوان راه کار و راه حلی برای کسب آرامش بیشتر به سمت میل جنسی کشیده می شوند و از اتفاق افتادن رابطه جنسی خود بخود به سطح آرامش بیشتری می رسند. عدم توجه به این تفاوت در مردان و زنان باعث ایجاد سرخوردگی در رابطه آنان خواهد شد.

 

3-   وجود تفاوت هنگام برقراری رابطه جنسی در رسیدن به اوج لذت (ارگاسم)

   در فعالیت جنسی زوج هنگام برقراری رابطه جنسی، خانم ها برای رسیدن به مرحله برانگیخته شدن جنسی، به طور طبیعی نیازمند زمان بیشتری هستند تا به مرحله برانگیخته شدن برسند.

این توصیف معروف در مورد تفاوت حالت جنسی در زن و مرد  واقع زمینه علمی دارد که می توان رسیدن جنس زن از برانگیختگی تا اوج لذت را به روشن شدن و گرم شدن آهسته آهسته و آرام اجاق الکتریکی تشبیه کرد و در مقابل تحریک جنسی و برانگیختگی جنس مرد تا رسیدن به ارضای جنسی و ارگاسم را می توان به حالت گرم شدن فر ماکروویو (مایکروفر) تشبیه کرد که به سرعت و در زمان کوتاهی به اوج لذت جنسی می رسند.

به همین خاطر مردان می توانند حتی بعد از داشتن یک روز پر دغدغه و درگیری، حتی بعد از یک دعوای زن و شوهری، باز تمایل و توانایی برقراری رابطه جنسی داشته باشند. اما در اکثریت خانم ها به طور عمومی، بسیار سخت و دور از تصور است که بدون داشتن انرژی روحی و عاطفی و بدون ایجاد نزدیکی عاطفی، برانگیختگی و میل جنسی و تمایل به برقراری ارتباط جنسی در ایشان بوجود بیاید.

 

4- تفاوت در توانایی ماندن در برانگیختگی و تکرار فعالیت جنسی

  لذت جنسی در مردان نسبت به زنان بسیار متفاوت می باشد. مردان بعد از رسیدن به ماکزیمم تحریک جنسی و گذراندن اوج جنسی، بلافاصله تحریک ناپذیر هستند و تا مدت زمان چندین دقیقه این حالت ادامه خواهد داشت.

اما در زنان این حالت خروج از برانگیختگی به کندی و به آرامی انجام می شود و زنان می توانند در زمان بسیار کوتاهی دوباره به تحریک جنسی و برانگیختگی برسند. پس می توان گفت که به طور کلی توانایی جنسی زن در لذت بردن از مردان بیشتر و طولانی تر است نسبت به توانایی لذت بردن مرد از زن.

معمولا بعد از ارتباط جنسی زنان همچنان در همان حالت باقی می مانند اما مردان بی انرژی و سست می شوند و چندان توانایی ماندن در ارتباط کلامی یا لمسی را ندارند و فقط نیاز به استراحت یا خواب دارند. اما زنان بخاطر کندی در ترک این حالت، انتظار و نیاز دارند که نوازش و رابطه عاطفی به یکباره قطع نشود.

 

5-  تفاوت در تاثیر سن در تحریک جنسی مردان و زنان

    یکی از تمایز های مهم در میان زنان و مردان تاثیر سن در حالت های از سن جوانی تمایل به میل جنسی در زنان به تدریج بیشتر می شود طوری که در سن 36 تا 38 سالگی به بالاترین مقدار می رسد. اما در مردان از همان ابتدای شروع بلوغ میل جنسی بالایی بوجود می آید و این مقدار کشش جنسی، با شیب بسیار کمی کاهش می یابد.

مقدار توانایی جنسی مردان در 19 سالگی را می توان با مقدار توانایی جنسی خانم های سی تا چهل ساله مقایسه کرد. از طرف دیگر خانم ها بعد از سن میانسالی چون در سن خاصی یائسه می شوند اما در آقایان کم شدن میل جنسی به تدریج است و در سنین سالمندی خود را نشان می دهد. که می توان از آن به یائسگی مردانه اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 اگر سوالی برای شما مطرح است می توانید با مشاوره تلفنی الو 2029 با شماره 9099072029 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان مشاوره خانواده تلفنی شما را راهنمایی کنند.

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.


مطالب مرتبط :

- تاثیر روابط زناشویی بر سلامتی زن و مرد
- شناخت انواع انحرافات جنسی (پارافیلیا)
- رابطه جنسی قبل از ازدواج

 

مشاوره تلفنی الو 2029

 

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029