تماس-از-تلفن-همراه-موبایل تماس با تخفیف مشاوره هوشمند

تخمین رتبه بر اساس درصد

شماره تماس مشاوره تلفنی 9099072029

تخمین-رتبه-کنکور-تجربی-ریاضی-انسانی-هنر-زبان-97

انجام تخمین رتبه تلفنی
تجربی، ریاضی، انسانی
هنر و زبان

تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹
مشاوران الو۲۰۲۹ (تماس از خط ثابت)
خدمات انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی

 

تخمین رتبه کنکور، برآوردی است که در بین شرکت کنندگان کنکور سراسری و … کاربرد مهمی دارد. و مفهوم آن در ارتباط با مرحله ی مهم انتخاب رشته کنکور معنی می یابد.

 

 بین تاریخ روز برگزاری آزمون کنکور سراسری (و کنکور کارشناسی ارشد) و زمان اعلام نتایج اولیه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت، معمولا حدود چند هفته طول می کشد و این زمان یک زمان طلایی است که بعضی داوطلبان از اهمیت آن بی خبر هستند. چون پس از اعلام نتایج کنکور، شما باید فرآیند انتخاب رشته را انجام دهید که حتما یک فعالیت زمان بر خواهد بود بخصوص اگر بخواهید یک انتخاب رشته با کیفیت و موثر در قبولی داشته باشید.

 کمکی که انجام تخمین رتبه کنکور می تواند به شما بکند، تصمیم گیری سریع تر برای انتخاب رشته است. و شما می توانید از فرصت قبل از اعلام نتایج کنکور هم برای تحقیق و تصمیم گیری و انتخاب رشته و کد های رشته محل بهتر برای قبولی در دانشگاه استفاده کنید.

 با اعلام نتایج کنکور (کارنامه کنکور)، که درصد موفقیت فرد را در هر درس نشان می دهد، پارامتر تراز و پارامتر مهم رتبه نیز در کارنامه کنکور اعلام می شود. عدد تراز، بطور خلاصه نتیجه امتیاز شما در زدن گزینه های درست و غلط تست ها می باشد. عدد رتبه شما در کارنامه کنکور، نتیجه بررسی جایگاه شما از لحاظ مجموع نمرات آزمون و شرایط شما در سهمیه ها در بین تمام داوطلبان می باشد. برای هر فرد در سهمیه های بومی مختلف نیز رتبه های مختلفی بدست می آید.

 

 


 

پیش بینی رتبه چه کمکی به انتخاب رشته می کند؟

معمولا اکثریت افراد بیش از یک یا دو رشته را برای امتحان کردن شانس قبولی در رقابت با ده ها هزار داوطلب دیگر انتخاب می کنند. برای همین اگر شما با بررسی کلید آزمون، بتوانید درصد نتیجه هر درس، و نمره تراز نهایی خود را زودتر محاسبه کنید، با انجام تخمین رتبه می توان با مقایسه جایگاه نمره تراز شما در بین سابقه شرکت کنندگان یک سال و دو سال قبل در زیرگروه و سهمیه های بومی مربوط به شما، اولا رتبه حدودی امسال شما را تعیین کرد، و ثانیا با دانستن نمره و رتبه آخرین نفر قبول شده در رشته ها و دانشگاه ها و مناطق مختلف، احتمال قبولی شما را در هر رشته در صورت انتخاب کردن آن رشته محل، تعیین کرد.

 

تخمین رتبه بر اساس رشته و دانشگاه

در ادامه برای واضح تر شدن قضیه تخمین رتبه، مثال های واقعی از نمرات و رتبه های داوطلبان قبول شده در رشته های مختلف را ببینید. برای نمونه اگر فرض کنیم شما در یکی از شهرستان های غرب کشور زندگی می کنید و احتمال برخورداری شما از سهمیه مناطق محروم یا منطقه 3 در حد خوبی است، اما شما به قبولی در دانشگاهی که نسبت به شما در منطقه 2 سهمیه قرار دارد بیشتر علاقه مند هستید. اگر شما از رتبه حدودی خودتان و رتبه افراد قبول شده در آن دانشگاه و دانشگاه های منطقه 3 اطلاع داشته باشید می توانید بهترین تنظیم لیست علاقه مندی های مناسب خودتان را در هنگام انتخاب رشته انجام دهید.

 

چه مواردی در تخمین رتبه خوب موثر است؟

در طول زمان روشهای مختلف تخمین رتبه بوجود آمده و برای کنکوری ها ارائه شده است. قدیمی ترین روش تخمین رتبه بر اساس میانگین دروس اختصاصی و میانگین دروس عمومی انجام می شده است. انجام تخمین رتبه بر اساس رتبه و سهمیه، یکی از روش های موفق تخمین رتبه می باشد.

 

 


 

«« نحوه انجام تخمین رتبه الو ۲۰۲۹ »»

بیش از 9 سال ارائه مشاوره تحصیلی کنکور بخصوص انجام تخمین رتبه و مشاوره انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری و کارشناسی ارشد، مجموعه ی قابل اعتمادی از تجربه و دانش مشاوره تحصیلی را در مرکز الو2029 بوجود آورده است.
با استفاده از تعداد زیادی از کارنامه ها و سوابق قبولی یا شکست مشاوره گیرندگان قدیمی مرکز الو2029 و شرکت کنندگان کنکور، کارشناسان این مرکز توانسته اند با دادن تخمین رتبه ی نزدیک و مشاوره دقیق انتخاب رشته، رضایت مراجعین مرکز را فراهم آورند.

 

 

 

 با گرفتن درصد های شما در درسهای آزمون کنکور و مشخصات محل شرکت در کنکور، رتبه حدودی شما در آزمون سراسری 97 با دقت خوبی به شما اعلام خواهد شد. شما می توانید بعد از مدتی رتبه برآوردی را با رتبه واقعی خود مقایسه کنید و از صحت عملکرد کارشناس خود اطمینان خاطر کسب کنید.

 

 

دانش آموز عزیز !
جهت انجام تخمین رتبه 
  برآورد رشته قبولی کنکور
با شماره  ۹۰۹۹۰۷۲۰۲۹  
 (خط ثابت) تماس بگیرید


 

مشاوره تحصیلی

از دیدگاه های شما درباره موضوع استقبال می کنیم، لطفا نظرات خود را در فرم پایین، یادداشت کنید.

مطالب مرتبط :

تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری

تراز قبولی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

– آخرین رتبه قبولی پرستاری 96 کنکور سراسری

– آخرین رتبه قبولی پزشکی 96 کنکور سراسری

– آخرین رتبه قبولی داروسازی ۹۶ کنکور سراسری

– آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی ۹۶ کنکور سراسری

 


 

مشاوره تلفنی الو 2029

 
لینک این مطلب را برای دوستان بفرستید  

 
-

نظر شما ؟


شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید

جهت ارسال نقد و یا نظر خود فرم زیر را به صورت کامل پر کرده و نظر خود را ثبت نمایید.

جدیدترین اخبار استخدام

مشاهده همه

جدیدترین اخبار تحصیلی و آموزشی

مشاهده همه

مشاوره تخصصی الو 2029، پاسخی نو

الو 2029 ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی

9099072029